Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan akinek mandulakő...

Van itt olyan akinek mandulakő miatt kellett kivenni a manduláját? Akinek tályog volt rajta, azt hogy vette észre? Mi a tüneti különbség mandulakő és mandula tályog között?

Figyelt kérdés

Ha igen, hány évesen történt és mióta halasztotta a műtétet?

Volt valami szövődmény?

Mindent írjon le kérem részletesen, mert már rettegek hogy belehalok egy ilyen pitiáner műtétbe...

Kb egy éve csak ürül magától az undorító trutyi, de már egyre nehezebben jön ki és a minap tele volt vele a mandulám. Amit tudtam, kinyomtam, de rettenetesen félek, hogy el fog fertőződni vagy hogy rámegy a szívemre.

Hallottam olyanról is, hogy haltak már bele mandulaműtétbe.

Ha rászánnám magam, mire kell odafigyelnem, mit ehetek, mennyi a lábadozási idő stb.?



2020. aug. 16. 17:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy lézeres volt. 119es vagyok. Az teljesen más, mint a hagyományos. Csak magánorvosnál érhető el, államiban nem. Olvass utána, ha érdekel. Gyerek orrmandula évekkel ezelőtt 200e volt, felnőtt torokmandula közel fél milla. A műtét során nem keletkezik vér, emiatt nem áll fenn az elvérzés kockázata. Fájdalom elviselhető, rövidebb ideig tart, mint sima műtétnél.
2020. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Minden műtét után van fájdalom. Ez is fáj, de nem szokták oktalanul kivenni. Hidd el sokkal jobb ez a rövidebb ideig tartó fájdalom 1-2 hét, minthogy más egészségügyi problémákat okozzon a rossz mandulád. A kibírhatatlan fájdalom, amivel riogatnak nem mindenkinél jelentkezik. Fájni fájhat, de ettől a fájdalomtól nem kell rettegni.
2020. aug. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nincs fölösleges 200ezer forintom, és a magánklinikákról is sajnos megvan a magam rossz tapasztalata de köszönöm!
2020. aug. 29. 18:58
 24/27 anonim ***** válasza:

"Mi a tüneti különbség mandulakő és mandula tályog között?"


A tályog iszonyatosan fáj, a mandulakő semmilyen tünetet nem okoz, illetve ha ott marad akkor sincs gond.

2020. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Hallottam már olyat is, hogy valakinek nem fájt a tályog és észre sem vették, csak a műtét közben.
2020. dec. 27. 23:13
 26/27 anonim ***** válasza:
"hallotam" ... az lehet .. csak nem igaz. :)
2020. dec. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Szia, mi lett veled azóta?
2021. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!