Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A reflux okozhat mellkasi és...

A reflux okozhat mellkasi és gyomorszáji fájdalmat?

Figyelt kérdés

Refluxom van de eddig nem tapasztaltam ilyet csak az elmúlt 2 hétben hogy ég a gyomrom és fáj a gyomorszájam és a mellkasom...

Most nem szedek savlekötőt mert nekem azt mondta az orvos hogy 3 hónapig kell szedni napi 2x aztán nem kell már szedni mert elmúlik de nekem nem múlt el és mostmár gyomorégéshez még pluszba fáj a gyomorszájam meg a mellkasom:(

Ez lehet a refluxtól?



2020. aug. 21. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen okozhat. Citromos (igazi citrom) gyömbéres vizet igyál naponta 2x. Helyre fogsz jönni.
2020. aug. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott. Néha úgy érzem hogy a szívem is fáj tőle
2020. aug. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztosan attol van, tipikusak a tunetek. Ha a gyogyszer sem segitett, valtoztatni kell az etkezeseden es adott esetben a testhelyzeteden (!), es javulni fog.


Semmi savas dolgot ne fogyassz vagy csak minimalis mennyiseget: szensavas udito, ecetes vagy mas savas dolgok mint pl. alma, citrom, vagy savassagot okozo (vorosbor) sot altalaban az alkohol, a tulzottan fuszeres etelek, a nehezen emesztheto etelek mellozese mind-mind segit.


Ne ulj osszegornyedve, ne huzd tul szorosra a derekszijadat / ovedet, valassz nagyobb parnat hogy ejszaka se tudjon a sav feljonni.

2020. aug. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket ciromos vizet iszok reggel felkelés után illetve este és mindig magas párnán alszok

A tőbbi tippet meg köszönöm

2020. aug. 21. 14:54
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as a citrom jó! Gyerekorvos ajánlotta a lányomnak, de továbbmegyek nekem is van refluxom és rengetegszer segít, nem kellett gyógyszert szednem! A citrom lúgosít.
2020. aug. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan voltam, mint te. Végig szedtem a gyógyszert, a tünetek nem múltak el. Nekem a repceméz segített. Ettem belőle napi 2x egy kiskanállal. Mondjuk nekem a tüneteit drasztikusabbak voltak. Szinte állandó hányás és hányinger a savtól.
2020. aug. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Nekem is ez a gondom pár 1 hónapja. Nagyon szorít a gyomorszájamnál, néha nehezen nyelek, gombóc érzés van a torkomban, kapar a torkom. Savlekötőt írt a háziorvosom, egy hétig szedjem azt mondta. Szedtem is egy hétig pár nap volt míg elmúlt, aztán egy hétig semmi bajom nem volt, majd tegnap óta megint kezdődött a gyomorszáj fájdalom, étvágyam sincs. Néha hányingerem is van meg hanyatt fekve nehezebben kapok levegőt. Félek visszamenni a háziorvoshoz mert gondolom majd így gyomor tükrözés lesz, hogy a gyógyszer után is előjött. Vagy csak dietazni kéne?
2020. szept. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem menj vissza. Alapból furcsa, hogy 1 hétig kellett szedned, amikor ezeket hónapokra szokták felírni. Nekem az előzőt 5, mostanit 3 hónapig kell szednem. Egy hét alatt meg se tudja szinte a tüneteket szűntetni.
2020. szept. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!