Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi az a reflux és mi a tünetei?

Mi az a reflux és mi a tünetei?

Figyelt kérdés
Mi a reflux és mik a tünetei? ha valaki letudná nekem irni azt nagyon megközönném mert szerintem nekem az van de nem jön vissza a kaja ezért kételkedem . Este fáj a gyomrom , Sárga a székletem , büfögök és böfögésre eláll a fájdalom a gyomor fele a szegycsont alatt . mi lehet a bajom ? 19/F

2017. aug. 27. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Égő fájdalim a gyomorban, ill.a nyelőcső alsó szakaszában, amit szegycsont alatti fájdalimként is értékekhetsz,mivel ott van.

Ha ezzek együtt sárga, híg székleted is van, esélyesebb a tejcukorérzékenység.

2017. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Duenna ***** válasza:
A reflux az, amikor a gyomor és a nyelőcső közötti záróizom meglazul, és nem tartja vissza a gyomorban lévő kaját, ekkor a félig megemésztett kaja a gyomorsavval együtt a gyomorból a nyelőcsőbe visszaáramlik. A gyomorsav égeti a nyelőcsövet, ezért endoszkóppal, egy kis tükörrel megnézik a nyelőcső és a gyomor állapotát, hogy nincs-e felmaródva. Elmaradhat a reflux, ha este 6 órától már nem eszel semmit, vagy ha evéskor nem nyomod magadat totál tele kajával. Akkor a gyomor sem feszül annyira, hogy visszaengedje a gyomorsavat a nyelőcsőbe. Ha ilyet érzel, egy kiskanál szódabikarbónát lenyelsz egy kis vízzel, az azonnal közömbösíti a gyomorsavat, és megszűnik a gyomor- és nyelőcső égés érzése.
2017. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Reflux magyarul, nyelőcsőbe visszajutó gyomortartalom. Ez már csak akkor okoz tüneteket, mikor a szervezet megemeli a gyomorsav szintjét, ami kicsípi kimarja a nyelőcső belső hártyáját. Ez rettentő kellemetlen égető érzés mikor a gyomorsav a nyelőcsőbe jut. A tüneteknek számtalan fokozata lehetséges, amit az orvosok mind másként értelmeznek.

A reflux közvetlenül nem okoz székletváltozást.

A szegycsont környéki fájdalom az lehet a reflux tünete, mert a nyelőcső égő érzete az egész mellkasra is kiterjedhet.

2017. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!