Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A maszkviselés véd valamennyir...

A maszkviselés véd valamennyire, ha a többi ember nem hordja?

Figyelt kérdés

Kárpátalján élek, nagyon sok a beteg, már 5 közeli ismerősöm is elkapta. Én mindnehova maszkban járok, de az emberek 95%-a nem. Ugye az esetben védene, ha mindenki viselné, de így érek vele valamit, ha a többieken nincs? Azonkívül hogy kiröhögnek?

Mert itt az emberek abba hisznek, hogy ez csak mese, hogy a Bill Gates becsippeljen, aztán Elon Musk a Starlinkken keresztül megfigyeljen minket és nem képesek a maszkot viselni, ami egyébként kötelező ... ;(



2020. aug. 21. 18:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

Ezek az egyszer használatos orvosi maszkok, vagy amit otthon Juliska néni varrt maszkok csak úgy érnek valamit, hogy aki hordja az nem tudja vagy kisebb eséllyel tudja megfertőzni a másik embert. De ha valaki beteg Pl: influenzás ( vagy covidos, bár én is kezdem azt hinni, hogy túl van lihegve) az illető beteg ember maszk nélkül tüsszent vagy köhög, akkor a nyálcseppek (amiket sokszor nem is látunk) iszonyú sebességgel csapodik az arcunkhoz. Mivel a vírusok mind cseppfertőzéssel terjednek, így el is kaphatjuk a fertőzést. Ha rajtad éppen maszk van, és akkor tüsszög le egy beteg, akkor a maszk nem igazán véd meg, mert a maszkok nem teljesen zártak. A szemed meg ugye nincs "védve" így a szemedbe is bekerülhet a vírus. Bár a maszk talán csökkentheti de nem véd meg a fertőzéstől.

Viszont ha te vagy beteg, és hordod a maszkot, tüsszentesz, köhögsz a nyálcseppek benne maradnak a maszkban, vagyis nem csapódik senkire a fertőzés vagy csak minimálisan. Voltaképpen maszkot annak kéne hordani aki beteg. PL: nem árt akkor is viselni ha influenza járvány van. ( de ugye az nem világjárvány, pedig statisztikailag többen halnak meg influenzában mint covidban)

2020. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
A textil maszk a másikat védi, téged alig. Ami téged is véd, az az FFP2, a tuti az FFP3 minőségű maszk.
2020. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Csak úgy szólok, hogy az FFP3 sem nyújt teljes védelmet, mert a szemen keresztül is meg lehet fertőződni. Ennek elkerülésére ajánlott az arcpajzs vagy védőszemüveg viselete.
2020. aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, csak erre nem áll rá az agyam, nálunk a családban mindenki szemüveges.
2020. aug. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
21%
Műbalhé , a who és a dokik is tudják hogy szhart ér . Aztán beoltás is lófhassszz , mert a virusok folyton mutalónak . Továbbá ha te nem oltod be magad a többi ember igen akkor hogy okoznal nekik bajt ha ők már védettek ? ...... Ugye .
2020. aug. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, 1esnek is a terjedelmes választ. Elemzőként a statisztika a szakterületem, tehát utánanéztem az utolsó mondatodnak, ezzel nem értek egyet.

Egyrészt a Covid esetében még nincs teljes év a hátunk mögött, de megnéztem az USA-nak az elmúlt évtized legmagasabb influenza pusztítását egy évre vetítve és a Covid máris több áldozatot szedett - holott még nem tárt egy éve a járvány.


Más országoknál vagy nincs pontos adat, vagy a karantén miatt eleve kevesen fertőződtek meg, viszont az közös mindenhol, hogy arányaiban 6x több az elhalálozás, mint az influenza esetén sajnos.

Ami azt jelenti, ha nincs karantén egy influenza járvány esetén, és van 10x vagy 20x annyi beteg, akkor normális, hogy több hal meg, viszont statisztikailag akkor sem veszélyesebb. Ez olyan, mintha azt mondanám hogy autót vezetni veszélyesebb, mint űrhajót, mert autóbalesetben több ember hal meg.

2020. aug. 21. 19:47
 7/27 A kérdező kommentje:
Maszkokhoz: van FFP2es és FFP3as maszkom is itthon, több csomaggal is. Ezeket mennyi ideig szoktátok használni? Mindennapra nem gazdaságos újat venni.
2020. aug. 21. 19:49
 8/27 anonim ***** válasza:
25%

első vagyok.

A gond a statisztikával az, hogy a covid esetében nem valósak az adatok.

Anglia elismerte, hogy a bejelentett covid halálesetek száma nem egészen annyi amennyit mondanak, mert ide sorolták azokat a halottakat is akik a covid következménye miatt haltak meg. Pl: szívinfarktusban halt meg egy beteg akihez nem tudod időben a mentő kimenni, mert a covid az elsődleges. Rákban meghalt egy beteg, mert a covid miatt nem műtőtték meg.

Angliában élek, munkám során számtalan ilyen esettel találkozom. Ilyenkor felvetődik a kérdés. Ha Anglia így manipulált akkor Amerika vagy más ország is.

Csak még egy apró észrevétel: Annyi beteg halt meg covidban, és azok akik nem? azok hol vannak regisztrálva? ( öngyilkosság, más betegség, baleset, gyilkosság etc..)

Én végig dolgoztam. Nekem nem volt home office. Kórházból kórházba mászkáltunk állandóan ellenőrzés miatt. A cégünk legalább 200 alkalmazottat mondhat- Mind dolgoztunk. Senki nem betegedett meg. Nem azt mondom, hogy nincs covid 19 vírus. Van. Láttunk is nem egy ilyen betegeket a kórházban. De a SARS 1 ami 2003-ban volt sokkal veszélyesebb volt. A fertőzöttek 9 %-a halt meg az egész világon. Covid 19- nél jelenleg a világon 800 ezren haltak meg. A világ népessége majdnem 7.8 milliárd.. Szerinted hány %-a halt meg?? Még a 2%-ot sem éri el.

Mint írtam: Igen van covid 19 járvány. De túl van erősen lihegve. Azoka akik meghaltak szinte mind kőros betegségben szenvedtek.

2020. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Akiket én ismerek, azok igen komoly tünetekkel vannak sajnos. Csillapíthatatlan láz, tüdőgyulladás. Igaz, az egyik illetőnek a párja, a másiknak a fia tünetmentes.


"Annyi beteg halt meg covidban, és azok akik nem? azok hol vannak regisztrálva? ( öngyilkosság, más betegség, baleset, gyilkosság etc..)"


Megnéztem az adatokat, közel sincs annyi Covidos elhalálozás, mint egyéb (nem covid) miatti nyilvántartva.


Igazából lényegtelen, a kérdés voltaképpen arra irányul, hogy ebben a helyzetben mit tudok én tenni, ha se a közértben, se a munkahelyen nem akar az emberek nagy része konkrétan semmivel sem jobban vigyázni másokra, mint a járvány előtt? Mert ha "csak" tüdőgyulladás és 40 fokos lázzal is jár, én azt sem szeretném elkapni.

2020. aug. 21. 21:47
 10/27 anonim ***** válasza:
25%
Magyarországon évente az első 3 hónapban mindig összesen kb 3-5 ezerrel több a halott. Minden évben, megnézheted a KSH honlapján. Nehéz lenne a többségét nem az influenza következményének betudni. Ehhez képest hányan is haltam meg nálunk a Covid miatt?
2020. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!