Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pestiek! Mennyire veszik az...

Pestiek! Mennyire veszik az emberek komolyan arrafelé a maszkviselést?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a tömegközlekedésre, boltokra. Illetve mennyire ellenőrzik/szólnak emiatt?

2020. aug. 2. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
99%
2020. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Én a 11. kerületben azt vettem észte, hogy nem mindenki visel maszkot a boltokban, tömegközlekedésen, de semmi következménye, nem igazán ellenőrzik. Nagyon sokan helytelenül hordják a maszkot, tegnap voltam egy boltban, ahol egy pénztároson sem volt rendesen rajta.
2020. aug. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Elég vegyes. Boltban en még nem lattam maszk nelkul senkit, de olyat igen akinek az orra kint volt belole vagy ha nagy volt a bolt, akkor a bejarat utan eloldalgott valamerre es lehuzta a nyakara. Altalaban a legtobb boltnal a biztonsagi or ott all a bejaratnal es alapbop ugyis ki van irva meg fel is veszik az emberek, ha meg nem akkor odaszol az or, hogy a maszkot...persze vannak a huh most aztan megmutatom ki vagyok tipus es azok elkezdenek ilyenkor de en nem veszem folozni...aztan ilyenkor barmi lehet belole (bemegy es legyintenek vagy szepen kitessekelik vagy veszekednek).

De plazakban, piacokon nem igazan hordja senki, pedig ott is egy nagy legterben vannak, de ott nem egyertelmu, hogy meddig bolt a bolt:-).

Etterem, etkezde, cukraszda meg szinte senki nem veszi fol csak amig sorban allnak pl a meki penztaranal. Utana ahigy leulnek ugye maszk le es kesz. Jobb helyeken még van asztal lezaras pl en ismerek iylen kfc-t ahol egy asztalnal ehetsz kovetkezo le van ragasztva es igy tovabb. Igy a 2 meteres tavolsag megvan.

Tomegkozlekedesen katasztrofalis a maszkhordas. De nagyon jarat es idoszakfuggo (es hat hogy milyen kornyeken megy a busz). Ahol sok nyugdijas gazdagabb kornyezetben megy ott szepen folveszik orrukon es szajukon hordjak, aztan van ahol a buszon utazo 20 fobol 1 emberen van rendesen a maszk 6-on semmi sincs, maradek 13-in meg valami van de vagy neha lehuzkodja vagy orra vagy szaja vagy mindene kint van belole.

De altalaban azert meg az utasok fele inkabb hordja mint sem. Meg probalnak egymastol messzebb ulni, allni, amig van eleg hely. Aztan csucsidoben csucsjaraton mar mindegy ott ugyis egy taplo legalabb az arcodba fog lihegni. A sofor/vezeto elinditja mindig a magnot hogy maszkban vagy sal/kenso eltakart arccal lehet utazni...de lezavarni nem fog ha nincs. Azonban neha utasok kepesek egymasnak beszolni, hogy milyen baromarcu vagy mert nincs maszk rajtad.

En szemely szerint komolyan veszem a maszkviselest, annyit amennyit utazok es boltbajarok kibirok es jol jon, hogy eltakarhatom a csunya pofam....

2020. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a vonatokon úgy tűnt, hogy Budapest környékén sokkal többen hordják, mint az ország távolabbi pontjain. Főleg, ha zsúfolt a vonat, akkor méginkább fölteszi mindenki. Pl. váci zónázón mindenkin volt, diósjenői Bz-n senkin.


A boltokban ahol én jártam mindenin volt, de tényleg van, akinek kinn van az orra. (Mondjuk úgyis a köhögés-tüsszentés-beszéd a legfontosabb, és a pénztáros se kritikus, mert ő plexi mögött van, direktben nem tud "leköpni" beszéd közben).

2020. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Szombaton a piacon (nálunk a piacon kötelező a maszk) a felén volt maszk, volt akin toka-maszk (orr alá, tokára letolva), és láttam egy csodát is: csukló maszk. Na az tényleg nagyon véd...
2020. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy a 3-as leírja. Én keresztül-kasul járom a várost nap mint nap, és elég felemás a kép. Úgy azt mondanám, 60-70% max, aki komolyan veszi, a többi nem (de általában a maszknélküliek sem prüszkölnek a zárt légtérbe).

Buszon a jegyellenőr szól a maszk miatt, meg a boltokban is hol szólnak, hol pedig az eladókon sincs maszk...

2020. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem látszik, hogy az emberek kezdenek kicsit engedni a megszorításokból. Boltban is láttam már maszk nélküli vásárlót, eladót, de engem a metró akasztott ki nagyon. Legalább az emberek fele nem megfelelően hordja a maszkot és kint az orra belőle, nem ér semmit. Sokan nem viselnek maszkot sem, ezeknek az embereknek a nagy hányadosa nyugdíjas, akinek a leginkább védenie kellene magát. Az elején mindenki komolyabban vette, most már látszik a változás.
2020. aug. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

"Legalább az emberek fele nem megfelelően hordja a maszkot és kint az orra belőle, nem ér semmit."


De ér, és azért csinálják legtöbben, hogy kapjanak levegőt a légkondimentes, csukott ablakú járműveken, ha szeretnéd tudni.

2020. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
82%

Általában minél távolabb mész a központtól annál kevesebben hordják. A külvárosi buszokon 70% nem hordja, távolságon van hogy senkin sincs. Na meg az is számít hogy mikor nézed. Estefelé szintén van hogy senkin nincs.

Vonaton a budapest-külváros-agglomeráció járatokon az emberek nagyrészén van, de pl Budapest-Siófok vonaton pénteken senkin nem volt.

A bolt meg ahány annyi féle. Ahova én járok (SPAR, Aldi) kb 30% nem hord és van hogy a pénztárosok is az állukon vagy a fejük tetején hordják.

A belvárosba 4-6, 5,7,8e stb járatokon is egyre kevesebben hordják szerencsére. Kezd megjönni az emberek esze

2020. aug. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"99%

aug. 2. 20:59"

Messze nem. Már júniusban se, azóta meg csak még többen még lazábban veszik. Ha fel is veszik a maszkot, kilóg belőle a nagy orruk...

2020. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!