Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koponya MR? Mire figyeljek?...

Koponya MR? Mire figyeljek? Van tippetek?

Figyelt kérdés

Most megyek először, tini vagyok. Kicsit tartok tőle tudom hogy nem fáj meg semmi, és hogy nem lehet rajtam fém.

Egyéb tapasztalatok, tanácsok?

Milyen lesz?



2020. aug. 23. 18:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%
Kérdezd meg kapsz e kontrasztanyagot ha igen akkor éhgyomorra kell menni. A fémet értsd úgy hogy szemfestékre is figyelj mert abból iw van fém tartalmú, vagy ha a fogadba van fém akkor szólj róla előtte. Ha a melltartódban sincs semmi fém akkor nem kell levetkőzni. Amúgy semmi az egész netolnak egy csőbe de nem olyan szűk szóval nem félelmetes. Meg kapsz a kezedbe egy gombot ha valami gáz lenne megnyomhatod. De nem lesz. Én röhögőgörcsöt kaptam "menet" közben mert olyan vicces hangokat adott ki a gép meg rázott néha. Mintha a vidámparkban lettem volna. Kb ez volt a legnagyobb bajom, hogy mozdulatlan maradjak röhögés közben. :D
2020. aug. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon megnyugtattál a röhögőgörcsös részével:))
2020. aug. 24. 10:38
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell enni hogy ne hánnyon!
2020. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Rendben, és honnan tudjam hogy én kapok-e? Mert úgy tudom nem mindenki kap, és az orvosom ezt egy szóval sem említette és azt sem, hogy ne egyek előtte.
2020. aug. 24. 16:40
 15/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Ehetsz előtte.

Sok esetben ott derül ki, hogy kapsz-e kontrasztanyagot, illetve csak ha ott helyben aláírod a beleegyező nyilatkozatot. Nézd meg mi van a beutalóra írva.

2020. aug. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És mit csinálnak ott hogy hányjak tőle? Úgy tudom fájdalom mentes, nem vagyok klausztrofobias.
2020. aug. 24. 17:29
 17/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Akkor nem lesz gond, kapsz egy injekciót, ennyi.
2020. aug. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

"Sok esetben ott derül ki, hogy kapsz-e kontrasztanyagot"


Ezt mi alapján döntik el? Akit natívan utalnak, az is kaphat? Ilyenkor látnak vmit?

2020. aug. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha kimondottan nativ van, vagy nem engeded a kontrasztanyagot, akkor nincs szuri, viszont akkor az MR en esetleg nem lehet látni olyat ami fontos lenne. A kontrasztanyag okozhat olyat hogy hányinger, de nem jellemző az MR nél.
2020. aug. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha kontrasztanyagot kapsz ésneszel előtte akkor előfordulhat hogy hányingered lesz a kontrasztanyag miatt. Ritkán fordul elő.

Biztos ott van a hely elérhetősége ahol csinálják az mrit telefonálj oda és kérdezd meg vagy kérdezd meg a beutaló orvost kell e kontrasztanyag vagy a nélküli is jó lesz e? És akkor tudod egyél vagy ne egyél előtte.

2020. aug. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!