Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez pánikroham volt vagy...

Toma9999 kérdése:

Ez pánikroham volt vagy valami más?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas a témában csak hallottam róla hogy ilyesmit okoz. Kétszer volt eddig és mind a 2 egy éven belül történt. Körülbelül este 10 és éjfél között voltak. Azt hiszem mind a 2 közbe sorozatot néztem és egyszer csak elkezdett emelkedni a vérnyomásom és elkezdett halálfélelmem lenni. Remegtek és izzadtak a kezeim. Mindenféle betegségre gondoltam ami okozhatja közben és egyre jobban féltem. Majd szép lassan elkezdett alábbhagyni és megnyugodtam. Ez mi lehetett? Pánikroham volt amiről hallottam hogy ilyesmi érzés. Ha az akkor mit lehet ezzel kezdeni?

2020. aug. 25. 00:36
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Panikroham.

Tudatosan probald magad megnyugtatni.

Vannak a neten ra modszerek.


Semmi nem fog tortenni, csak kellemetlen dolog.


Ha rajossz, hogy mi hozza elo, pl. sorozatban olyan dolgok akkor nyilvan azt keruld.

2020. aug. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. aug. 25. 02:29
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Igen, tipikus pánikroham, ami nem teljesedett ki. Nálam az első olyan kegyetlen volt, hogy azt hittem meghalok. Akkor még azt se tudtam, hogy létezik ilyen, és ráadásul egy komoly migrén kiséretében történt, ezért is hihettem azt hogy valami agyvérzés vagy ilyesmi lehetett. Nálam teljesen kiteljesedett , mert tovább gerjesztettem magamban, és nem tudtam megnyugodni. A szívem majd kiugrott a helyéről, nem kaptam levegőt, kezdett elsötétülni a világ. Ki kellett rohannom az udvarra. Túl sok oxigént lélegeztem be, emiatt hiperventilláltam is. Olyan erős szorítást érztem a mellkasomban, mint még sosem, mintha egy elefánt ült volna oda. Félelmemben üvöltöttem, ahogy a torkomon kifért. Miután enyhültek a tünetek, és próbáltam felidézni magamban, akkor meg újrakezdődött, de akkor már kicsit jobban tudtam kontrollálni. Kijöttek a mentők, de épp akkorra múlt el, és semmi bizonyítékom nem volt rá, hogy mi történt velem. Adtak egy nyugtató injekciót, és elmentek. Nem sokkal később újra kezdődött. De akkor már bevittek, és teljesen kivizsgáltak. Akkor derült ki, hogy pánikbetegség, és semmilyen fizikai betegségem nincs. Ez már nagyon rég volt, de még mindig rossz érzés fog el mikor vissza gondolok rá. Azóta gyógyszereket szedek, amikről nem tudok leszokni.
2020. aug. 25. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos be kell vallanom, valoszinuleg nekem is szokott neha lenni, ugyanigy este, csak nekem enyhebb, viszont kepes vagyok fel”stuffolni” magam.


You.tube-on rengeteg video van ajanlott legzestechnikakkal, megnyugtato szovegekkel, probald ki.


En egy professzor pszichologustol tanultam, ha lelki, ha fizikai okok (agyban valami megvaltozik, eleg kemeny) miatt van panikrohama az embernek a legzesre valo odafigyeles a legjobb.


Esetleg ha nem egyedul elsz, tanitsd meg a veled egyuttelonek, hogy ha baj van, oleljenek meg es “eroltessek”, hogy lassitsatok egyutt a legzeseteket.


Nekem a szuleim segitettek megnyugodni (meg sajnos egy negyed frontin), de raebresztett, hogy mindenkeppen valtoztatnom kell az eletmodomon.


Kerlek probalj meg utanajarni mik a fo stresszfaktorod az eletedben, vagy volt/van-e a csaladban hasonlo. Nekem sajnos edesanyamnak van mindig ez, mint nekem.


Szerintem helyes eletmoddal (szinte) minden megoldhato, csak k.va nehez odaig eljutni.😀

Magnezium B-vitamin nagyon fontos! Este esetleg tolj valami nyugtatoteat, ne nagyon nezz olyan sorozatot,ami felporget/kavar stb.

2020. aug. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!