Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez végbélrák lehet?

Ez végbélrák lehet?

Figyelt kérdés

Pár hónapja, mikor megtöröltem a fenekem, kicsit véres volt a papír. Gondoltam megesik, nem foglalkoztam vele. Időnként viszont azóta is előfordul, hogy fáj az ánuszom. Még gyakrabban megesik, hogy rettenetesen viszket. Olyankor erősen megdörzsölöm papírral. Utána persze még jobban fáj, ami lehet a dörzsöléstől, de lehet alapból is fájna. Tegnap például amikor pisiltem és odacsorgott a pisi, csípett. Mikor kakilás után töröltem, szintén.

Vérezni azóta nem szokott.

Nem tudom az hajlamosító-e, de elég gyakran van székrekedésem.


2020. aug. 29. 06:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem valószínű. Érdemes elmenni a háziorvoshoz.
2020. aug. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
aranyér tipikus tünete
2020. aug. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A székrekedést kellene megoldani és akkor nem fordulna elő a problémád. Sok-sok folyadék, rostos zöldségek, sok gyümölcs segít! Ami még nagyon fontos WC használat után, minden esetben mosakodjál le, ha lehet kamillateával.
2020. aug. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy "csak" berepedt egy kicsit, és igen, a székrekedéstől. azt kéne rendbe szedni.

esetleg használj nedves törlőt, az nem annyira durva, mint a papír.


a viszketést okozhatja férgesség is..cérnagiliszta, például

2020. aug. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Férgem biztosan nincs, azt kizárnám.

A székrekedésen dolgozom, ma már nem olyan gyakori mint régebben (sajnos gyerekkorom óta kísér, pedig napi szinten volt leves, főzelék, rengeteg zöldség, gyümölcs). Viszont az utóbbi időben vasat kell szednem, ami rontott a helyzeten.

2020. aug. 29. 07:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez aranyér..
2020. aug. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen a vas is szorulást okoz.
2020. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még egy szavazat az aranyérre, vagy végbélrepedés. Amíg viszket és csíp, kívülről a sima, gyógyszertári kék tubusos neogranormonnal kend kívülről, langyos vizes lemosás után naponta kétszer. (1-2 nap alatt teljesen rendbehozza! Ha nem, más gond lehet.) Ha fáj, dudort érzel, belül is fáj, akkor aranyérkenőcs, aranyérkúp. A sima, nem gyógynövényes reparont ajánlom. Ha durvábbak a tünetek, akkor a haemorridot (de ebben menthol van, csíp és éget egy kicsit). A gyógynövényekkel vigyázz, mert irritálhatják!
2020. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!