Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyik munkatársam koronavírus...

Egyik munkatársam koronavírus tesztje pozitív lett. Ilyenkor mindenkinek 14 nap házikarantén kötelező?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg,holnap lesz erről egy megbeszélés.

Egy étteremben dolgozok amúgy.

Csak szeretnék előre felkészülni:D

Hogy mi vár rám...

A házikaranténra milyen szabályok érvényesek?

Ellenőrzi ezt valaki?


2020. szept. 6. 18:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Olyan kaotikus itt minden, ha közvetlen kollégád volt akkor illene a 14 nap. :D Melyik város?
2020. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem kötelező csak ajánlott, tehát önkéntes karanténba mehetsz. Tesztelni nem fognak, kivéve ha a cég kifiueti. Viszont ha bementek a megbeszélésre továbbterjeszitek ha esetleg betegek vagytok, vagy az is lekapja aki eddig nem volt beteg. Kíváncsi vagyok mit mondanak majd.
2020. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Kontaktkutatásban gyanús személyeket teszteli az állam ingyen! Miért nyit ki az étterem egyáltalán? Hívd fel holnap munka előtt a háziorvosod! Kérdezd meg, tanácsos e bemenned dolgozni!
2020. szept. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Hellmano ***** válasza:
90%
Én, amit személyesen láttam az nevetséges... szembe szomszéd ugye koronavírusban halt meg és sokan elkapták a családban. Napi egyszer idejött a rendőrkocsi integettek neki és mentek tovább. A házba a családból boldog boldogtalan bejárt a pozitív fertőzöttek közé, akik ugyanúgy találkoztak idegenekkel továbbra is nem csak a családdal. Szóval kész káosz szerintem ez a karantén. Ja és mivel kb. minden reggel jött a rendőrkocsi ezt betanulták és többször elhagyták a pozitív betegek is a házat.
2020. szept. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Béla211 ***** válasza:
84%
Nem lehet tudni hogy döntenek ez tényleg sokszor kautikus.Ha hatóságiházi karanténba helyeznek akkor a rendőrség ellenőriz, hogy nem hagyhatód el a lakásod kéthétig és kiküldenek egy papíros amit ki kell tened a kapura vagy az ajtódra. Ha nem helyeznek hatósági házi karanténba de a céged úgy dönt maradj két hétig karanténban akkor nem ellenőriz senki.
2020. szept. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én leginkább arra lennék kíváncsi, hogy ha ne adj isten... hatósági házikarantén lesz a vége... akkor ilyenkor gondolom nyilvántartásba helyeznek, nem?

Vagy ez is, hogy néz ki?

Egyszerűen nem tudom elképzelni.

Bocsánat amúgy, hogy ilyen hülye kérdéseim vannak, de ahogy írtatok is eléggé kaotikus állapotok uralkodnak.

Nem mellesleg nem hiányzott ez a két hét kiesés..sem.

2020. szept. 6. 19:56
 7/14 Hellmano ***** válasza:
64%
Írtam annyi, hogy napi egyszer megjelenik nálad a rendőrség és ennyi. Integetsz nekik, beolvassák a neved és mennek tovább ez a hatósági "karantén" itt szemben is minden reggel jöttek és ennyi volt a nagy ellenőrzés ...nevetséges, mint írtam.
2020. szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De, honnan tudja a rendőrség, hogy ... éppen hozzám is.kell jönni ellenőrzésre?
2020. szept. 6. 20:08
 9/14 Hellmano ***** válasza:
77%
Hozzád csak, akkor mennek, ha kontakt kutatásban te is pozitív leszel, persze nem biztos, hogy nálad fognak tesztet csinálni... "itt azért csináltak tesztet mindenkin, mert koronás halott volt a családban" leadják nekik a neved és ennyi megjelennek.
2020. szept. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a cégnél először a legközelebbi kontaktokat tették karanténba és tesztelték őket. (akik érintkeztek a fertőzöttek munkavégzés során). Ha köztük lett volna pozitív akkor mentek volna tágabb körbe. De szerencsére nem lett.
2020. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!