Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért alakult ki a koronavírus...

Miért alakult ki a koronavírus 2. hulláma? Ezt már jóval korábban előre jelezték, de honnan tudták előre? Miből következtettek arra, hogy újraindul?

Figyelt kérdés

Olyat hallottam, hogy a hideg idő miatt többet tartózkodunk ősszel zárt térben, de még ez nem jött el, ennek ellenére itt a 2. hullám.

Más: Állítólag a külföldről, nyaralásból hazaérkezettek hozzák be. Ez részben igaz, de nem magyarázza meg, hogy miért aug végére és miért nem júliustól kezdődően alakult ki a 2. hullám.



2020. szept. 7. 15:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%

A spanyolnatha is ilyen volt marcius elso hullam szeptember masodik hullam. Az ugye influenza A virus. De tenyleg nem kell nagy esz hozza. Modellezes is oke. De: majdnem.minden orszag lezart majusig es mindenhol ugyanaokkor kezdtek enyhiteni legalabbis europaban...de nemnulla esetszamnal csak kevesnel.

Igy pl julius elejen amikor mar lehetett vegre horvazokhoz menni elindult aki mert az elejen kockaztatni. De nem csak mi magyarok mentunk mentek oda angolok es nemetek is, ahol sokkal tobb volt meg akkor is a fertozottek szama. Kijuthattak tunetmentes fertozottek. Horvatoknal volt nemzetkozi sportrendezveny onnan indult ujabb goc. Aztan ahogy naluk emelkedett ugy mashol is az enyhitesek miatt az esetszam. Igaz a virusnak nem kedvezezt a nyar, de nyaron influenza sincs es sok mas megfazasos tu eteket produkalo virus se. Viszont amikor mar horvatoknal a napi esetszam 100ra felment meg csak julius vege augusztus eleje volt de mi magyarok megindultunk. Nyaron kozben itthon nem volt kotelezo karanten hazajove es teszteles se. Az ugye augusztustol kezdodott. Meg csak bizonyos orszagokra etcetera. Kozben aki hazajott kulfoldrol es csak kapart a torka az siman elment a Balcsira meg a strandokra meg rocimeccsre meg szulinapi buliba. Meg kozben mindenki unni kezdte a maszkviselest is es hat varhato volt higy bekoszont az osz bekoszontenek a megfazasok vagyis most epp a koronavirus. Minden jarvanynak van elso es masodik hullama ezt regota tudjak tehat amikor azt mondzak lesz akkor csak a korabbi jarvanyok tapasztalataira epitettek.

2020. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Még mindig nyári meleg van, mégis megugrott az esetszám! Itt szerintem nem indokolt az őszi hideg időről beszélni, az a jövő, én azt mondom, jelenleg is nagyon kiugrott az új megbetegedések száma, az időjárás azt nem indololja.
2020. szept. 9. 07:58
 13/15 anonim ***** válasza:
30%

Faxság az egész...

Át vagyunk verve megvezetve stb.

30 éves vagyok az adóból amit eddig fizettem (lefogtak!!) 2 házat is vehettem volna már.

Ha ennyi értéket termeltem az államnak, akkor miért nem finanszírozza meg, hogy maradjak itthon????

Nem megyek én sehova ígérem.

Csak akkor adjon enni-inni.

De nem ad az lófütyit se, gazdasági válságról van szó mégis lehúz minden hónapban ugyanúgy...

2020. szept. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A penzedbol amiert te felkelsz minden nap hajnalban dolgozni,

ok jol eleldegelnek es rohognek az arcodba hogy milyen jol teljesitettek iden is.

De neked aki erteket teremtesz nem jar semmi, csak a szad!

2020. szept. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Meg a korona, hogy ne kelljen nyugdíjat fizetni!
2020. szept. 10. 07:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!