Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha mind a két nagymamám...

Ha mind a két nagymamám elhúzódó rákos betegségben halt meg akkor én is így járok majd?

Figyelt kérdés

Valamikor olvastam, hogy az emberek a nagyszüleik betegségeit öröklik. Ezekszerint borítékolható, hogy nekem is lesz valamilyen daganatom? Ráadásul viszonylag fiatalon haltak meg, az egyik 61 volt a másik 67.

Elsőszülött vagyok, ha ez számít.


19/L


2020. szept. 8. 23:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik rakfajta orokletes. Masfelol, ha tudsz rola, szurovizsgalattal elebe mehetsz, ha pl vastagbelrak, vagy mellrak.

Penzbe kerul, de verbol tumor-markert is vizsgalnak.

Tehat nem mindegyik orokletes, es bizonyos eletkortol szures. Nogyogyasz mar most is.

2020. szept. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az, hogy örökletes, nem azt jelenti, hogy mindenképpen lesz neked, hanem hogy nagyobb esélyed van rá. A rákos betegségek kialakulásában az életmód és a véletlen is nagy szerepet játszanak. Nem érdemes túlaggódnod, 19 évesen nem tudhatod, milyen betegségeid lesznek idős korodban. De ha tudod, hogy milyen örökletes betegségek fordultak elő a családodban (a szülők és a testvérek betegségei is számítanak), érdemes ezekre jobban odafigyelni, szűrésekre járni, egészséges életmóddal megpróbálni megelőzni.
2020. szept. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!