Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az orvosi portálok miért...

Az orvosi portálok miért mindig a legrosszabb eshetőséggel kezdik a tünetek lehetséges okainak felsorolásánál?

Figyelt kérdés

Pl. néztem a hányást:

okok:

- elzáródás tumor miatt

- gyomorrontás

- gyomorfekély


stb. első helyen a tumor van 😄


Vagy a véres köpet, egyből tudőrák, gyomorrák, amikor legvalószínűbb, hogy teljesen más baja van az embernek (pl. gyomorfekély, tüdőgyulladás)


Ez a "beszaratás" tudatos? Vagy miért van? Olyan mintha egy autónál egyből rávágnák, hogy ha elfogy a hűtővíz az leginkább hengerfejes, és kuka. Holott ezer másik egyszerűbb oka lehet...


2020. szept. 9. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkodtam. Talán azért, hogy ösztönözzék az embereket a kivizsgálásra, és minél több súlyos esetre fény derülhessen. Az emberekre általában jellemző, hogy csak akkor mennek orvoshoz, mikor már nagyon vacakul vannak, és lehetnek betegségek, amikor ez már késő. Csak ennek a riogatásnak meg az az eredménye, hogy egyre több a hipochonder, akik mindennel orvoshoz rohannak, és már úgy, hogy előtte diagnosztizálták magukat. A legtöbb doki nagyon nem kedveli ezeket az oldalakat.

A másik, amin kínomban mosolyogni szoktam, hogy "amennyiben ezeket a tüneteket észleli, azonnal vizsgáltassa ki magát." Mintha ez nálunk így menne, hogy mész és hipp-hopp kivizsgálnak.

2020. szept. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vagy az elzáródás előbb van az ábécében, mint a gyomorrontás.
2020. szept. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudatos. Pszichoszomatika. Amire gondolsz betegség az lesz. És ha előre teszik a legrosszabbat, akkor az ember addig mondogatja magának, ameddig az nem lesz. A betegség sokkal nagyobb üzlet, mint az egészség.
2020. okt. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!