Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívzörej stressz miatt?

Szívzörej stressz miatt?

Figyelt kérdés
Szóval ha én orvoshoz megyek, a pulzusom 120-at tuti megüti. Ebből fakad az, hogy hiába mérnek olyankor vérnyomást, tuti hogy 150. Mindenből fals eredmény lesz. Ezért szokott néha magas lenni a cukrom is. Na és olvastam, hogy szívzörej az lehet a magas pulzustól, amit nekem az idegesség vált ki, mert ilyenkor több vér megy át a szíven, és ez hangot adhat ki. Na és nekem szívzörejt hallanak a billentyűknél, de ugye ez is fals lehet a 120-130-as pulzusom miatt. A papírra 3/6-os szívzörej van írva. Kiváncsi lennék nyugalomban 70-es pulzussal milyen lenne.. Mit gondoltok erről a helyzetről? Fiatal vagyok, 20 éves.

2020. szept. 9. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azért több dolog is állhat a háttérben nem CSAK az idegesség
2020. szept. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ez is sokat rádobhat, mert hihetetlenül ideges vagyok orvosnál, inkább 140 es pulzusom szokott lenni, mert most megneztem az egyik leleten ra van irva, szoval brutalisan... konkretan panikrohamot kapok. Es olvastam hogy ilyenkor rengeteg ver akar egyszerre atmenni a bilentyukon es igy szivzorej lesz. De lehet hogy van valami a háttérben, majd fogok menni kardiológushoz
2020. szept. 9. 17:21
 3/11 anonim ***** válasza:
140es pulzus pánikrohamban is sok.
2020. szept. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De akkor lehet emiatt?
2020. szept. 11. 22:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs mitrális prollapsusod? A cukrod nem megy fel a stressztől és ennyire a pulzus sem. Szerintem keress egy jó kardiológust és vizsgáltasd ki a cukrodat is mert terhelésre másnak is ennyi a pulzusa de szívzöreje nincs.
2020. szept. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Dehogynem megy fel. Az orvos mondta. Tok mas az eredmeny nyugiban mint stressz helyzetben. A vérnyomás is felmegy stressz miatt.
2020. szept. 12. 10:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Generikus szoringásom van és pánikbeteg vagyok. Orvosnál szétstresszelem magam. Teljesen normális a cukrom a pulzusom meg max 100ig ugrik fel. A vernyimás eltéres is egy 20as kb. Monjuk nekem 95 alapból orvosnál 115 is lehet. Nagyobb kilengések nem a stressztől vannak.
2020. szept. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyobb dolog állhat emögött,mint a stressz
2020. szept. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Majd meglátjuk. Írok a vizsgálat után. Az orvos aztmondta hogy ő már látott 180-as pulzussal is embert, pánikroham miatt, és teljesen egészséges a szíve. Szerintem ez mindenkinek más. Valakinek stressz helyzetben csak 90, másnak 180, a másiknak meg 125. Erre nincsen egy kiszabott szabály szerintem. A cukros témát meg hagyjuk, mert az első találat ha beírod a googleba hogy maga a stressz is okozhat cukorbetegséget, nem hogy magas cukrot. Szóval hagyjuk inkább ezt a részét a témának. Az orvos majd tudja.
2020. szept. 12. 10:57
 10/11 A kérdező kommentje:
Mitrális prolapsusom az valószínűleg van, de már régebb óta.
2020. szept. 12. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!