Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha karanténba kerülsz, mert...

Ha karanténba kerülsz, mert családtagod pozitív, akkor csináltathatsz 2 ingyenes PCR tesztet magadnak magán úton is, hogy hamarabb szabadulhass a karanténból (mintavételi helyek listája az NNK oldalán)?

Figyelt kérdés

Nálunk ezt mondta az ÁNTSZ-es hölgy, a karantén határozat mellé is csatolt egy ilyen levelet, hogy hol lehet megtalálni ezeket a mintavételi helyeket (tehát nem a mentős kiszállós változat). Azok meg elhajtanak, csak fizetés ellenében vállalnak/nának.

Az NNK oldalon nincs jelezve, hogy ingyenes lenne itt karanténosoknak, csak fel vannak sorolva, mint mintavételi helyek. Csak az ANTSZ állítja ezt határozottan. NNK telefont nem veszi föl, én meg állok középen, mint egy h....gyerek.

Ez egy új gyakorlat, megértem, ha még sokan nem ismerik, de, hogy ne is törekedjenek rá, hogy utánanézzen... Sokan fogják kérni, tehát felkészülhetnének rá, persze csak, ha akarják.

Vannak egyáltalán ilyen helyek vagy csak ők nem tudják vagy nem akarjak tudni? Hogyan lehet ezt érvényesíteni? Esetleg előre kifizetni és visszaigényelni?

Segítene, ha más is erre keresi a választ, esetleg tudja már.

Másik újdonság: nem kell kérvényezni, hogy elhagyd a karantént a vizsgálat miatt. Benne van a határozatban, hogy lehet menni.



2020. szept. 9. 22:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

kedves 10-es:

Nézzük csak napi 700 fölötti megbetegedés van és hát ugye a mentősökből nincs túl sok,sem egészségügyisből és azok is sürgős eseteken dolgoznak, kórházban güriznek a gépre tett betegek mellett vagy a mentőautóval cikáznak a városban, szóval a totál tünetmentes betegnél nem csodálom ha nem mennek ki.

De ha neked máshogy megy a matek oldd meg te, hogy ennyi emberhez kimenjen az a pár száz dolgozó...

Ja és munkatársadnak vagy rossz a háziorvosa (és ez személy függő, az állam nem tud kiterjedni a bunkóság figyelésére minden rendelőnél) vagy nem kérdezett rá és azt hiszi majd felhívják és értesítik.Nem a rendszer rossz, az orvosok a bunkók, mert a praxis alatt Isten komplexusuk lesz.

2020. szept. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Pombe ***** válasza:

"Nézzük csak napi 700 fölötti megbetegedés van és hát ugye a mentősökből nincs túl sok"


Nem a munkatársaimról van szó. Egy szóval se mondtam.


Az első esetet nem tudom, hogy hol regisztrálták, de egy mérőbrigád kijött miatta az említett céghez, és arra volt idejük, hogy az egész céget lehúzzák több mint egy millával (két mérés per koponya, kiszállással 70000 ruppó). A céget a mindenféle határ-, repülőtér lezárások már így is a tönk szélére sodorták, így kifejezetten boldogok voltak.


A mérőbrigád felmérte a kontaktokat, és falhoz állították a tulajt, hogy vagy 16 embert tesztelnek, vagy 2 hét karantén nekik. Az utóbbi esetén gyakorlatilag a cégnek annyi. A brigád felmarkolta a több mint egy millát, és utána arra se vette a fáradtságot, hogy intézkedjen később. Tavaly influenzában vagy 6-an 8-an mentek haza a cégtől, ennél sokkal jobban prüszkölve, de az a cégnek semmibe se került, főleg, hogy amikor még a korlátok nélkül éltek, akkor ment nekik a szekér, vidáman...


A koronavírustól senki se félt, csak a mérőbrigádtól, de azért ennyire rosszra nem számítottak.


Nem elég hogy két semmiségért kifosztják őket, de még arra se veszik a fáradtságot, hogy utána befejezzék a dolgukat. Telefonáljanak a lerablottak, és még zárassák is be magukat... ó hogyne...

2020. szept. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Pombe ***** válasza:

"Nézzük csak napi 700 fölötti megbetegedés van és hát ugye a mentősökből nincs túl sok"


Ennél hajdanán sokkal több volt, csak akkor nem kellett egy kis láz, meg köhögés miatt kihívni a mentőt.

2020. szept. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Menetközben megtudtam a választ.

Jár a 2 ingyen teszt, ez nem vitás. Tehát egy kivétellel mindenki rosszul tippelt. :)

De a lista az NNK oldalán nem azokat a helyeket mutatja, ahova ingyen lehet menni. Ezek közül csak a közfinanszírozott intézményekbe lehet menni ingyen. De azokon a helyeken még sokkal hosszabb a sorbanállás, így 10 napon belül biztosan nem kapnánk 2 időpontot és eredményt. Tehát az út csak elvben működik.

Ezt a járványügyi hatóságtól tudom, a SOTE-t hívtam időpont miatt, utánakérdezés után ők is tudták, hogy náluk lehet.

Fontos: csak azoknak jár, akik karanténban vannak kontaktként és ezt a karanténhatározatokkal a helyszínen bizonyítják. És ez az eljárás szept. 5-től van életben, tehát szinte még senki nincs vele tisztában.

Nekünk mindegy már, kivárjuk a karantén végét, tesztünk nem lesz, csak nyilatkozni kell, hogy a beteg már nem beteg. Kontaktoknak 14 nap után szabad távozás.

2020. szept. 12. 11:30
 15/15 Pombe ***** válasza:

Azért ez némileg kapcsolódik:

[link]


Cím: "Más országok ingyen kínálják, mi súlyos tízezreket fizetünk a koronatesztekért"

2020. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!