Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez ájulás volt? Vagy valami...

Ez ájulás volt? Vagy valami más? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nyáron volt egy rosszul létem. Éppen a fürdőszobában fésülködtem, mikor enyhe hányinger fogott el, gyomromat kezdtem el érezni, először azt hittem talán hányni fogok. Aztán elindultam kifelé, a nappali előtt megálltam és a falnak dőltem, mert úgy éreztem elvesztem a koordinációt. Ekkor sietett édesanyám hozzám, mert látta, hogy valami nincs rendben. Bekísért a szobámba, elmondása szerint saját lábamon jöttem be, ő csak támogatott. Én ebből semmire sem emlékszem. Az ágyra fektetett, teljesen leizzadtam pár másodperc alatt. Aztán elvileg elsápadtam, a szám fehér lett. Én ekkor csak azt éreztem, hogy elernyedek, mondhatni súly nélkülinek és nagyon békésnek éreztem magamat. Furcsa volt, semmim sem fájt. A kérdéseire tudtam válaszolni, halkan, de beszéltem. Utána van pár másodperc kép szakadás, illetve nem láttam semmit egészen a magamhoz térésig. Viszonylag hamar összeszedtem magamat, mert anyám már a mentőket hívta, én meg rászóltam, hogy tegye le, magamnál vagyok. Igazából ez az érzés foglalkoztat, semmi fájdalom, semmi félelem, csupán béke és nyugalom volt. Nem tudom, hogy egy ájulás milyen szokott lenni és hogy ez így szokott e zajlani. Voltam vérvételen és szív kivizsgáláson. Mindent rendben találtak.


Bármilyen tapasztalatot, véleményt szívesen olvasok. Előfordult már valakinél hasonló?



2020. szept. 13. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ájulás. Ha elájulsz nem tudsz bemenni a szobába.
2020. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Velem is volt hasonló reggel fodrásznál. Nem ettem semmit előtte, szerintem leesett a cukrom és felment a pulzusom (az amúgy is magas szokott lenni). Anya adott üdítőt és leültem, aztán jobb lett.

Veled nem olyankor volt, amikor még nem ettél aznap?

2020. szept. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
fekvenyomás
2020. szept. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem alacsony a pulzusom általában 50-60, ritkán 70. Többi érték rendben.


Reggel, ébredés után pár perccel történt, csak vécén voltam előtte.

2020. szept. 13. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!