Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az inzulin tollakon mi alapján...

Az inzulin tollakon mi alapján kell beállítani a dózist? Hogy kell kiszámolni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 24. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Cukor betegnek csak kölest és csicsókát lenne szabad ennie és ellehet felejteni a inzulint .
2020. szept. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az egy alkalommal beadandó inzulin adagot a diabetesz orvos állapítja. A tű végén, amely az inzulin beadására szolgál, van egy tekerhető rész. Ezt a részt ha elkezded tekerni, kicsi kattogó hangot ad ki, számolva a beadandó egységet. De ezt látod is, hiszen ahogyan tekered ez a rész egyre jobban kiemelkedik, be van rovátkolva, sőt számozva is. Pl. ha egy alkalommal 10 egység inzulint kell beadnod, akkor ezt a tekerő gombot addig tekered, amíg a 10-es szám megjelenik rajta, és pontosan a határvonalat jelző rovátkához érkezik. Ekkor benyomod a tűt a tested azon területére, ahol szeretnéd beadni. Van aki a combjába adja, van aki hasba.
2020. szept. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mi általunk használt inzulin 10 dkg szénhidrát/ 1 egység.

Persze ez változhat is,egyénfüggő,van hogy valakinek az az inzulin mennyiség kevesebb/több ch-hoz elég.

A kezdő adagot egyébként mindig az orvos állapítja meg,aztán a beteg kitapasztalja neki mi a jó.

Előfordul,hogy magasabb a cukor és akkor 50 szénhidráthoz 7 egységet adunk.

2020. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, az alapot az orvos határozza meg, de utána úgyis neked kell kitapasztalni hogy kevés vagy sok-e.

Nekem pl az elején 10-8-10 egység (reggeli, ebéd, vacsora) lett meghatározva. De ez kevésnek bizonyult szóval manapság már 12-12-10 egységet adok be. De persze ha magasabb a cukrom vagy többet eszek akkor többet adok be. De ezt is ki kell tapasztalni hónapok, évek alatt hogy mikor melyik kajához mennyivel kell többet beadni.

2020. szept. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem nekem kell szerencsére, hanem a szomszéd néni kért meg, hogy adjam be neki naponta, mivel nekem is szükségem van adrenalin tollra, így én tudom használni ezt a tollat, azon viszont nincs ilyen dózis dolog, és a szomszéd néni sem tudja mennyi dózist kell kapnia, mivel eddig sem ő adta be magának és a papírjait sem találja. Mondtam neki, hogy menjen el orvoshoz és kérje ki a papírokat, mert pontos dózis nélkül én nem fogok kísérletezni rajta, hogy mennyi az elég. Köszönöm a válaszokat!
2020. szept. 26. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!