Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid vagy megfázás, honnan...

Covid vagy megfázás, honnan tudhatjuk? Betegség esetén honnan tudhatjuk, hogy menjünk orvoshoz vagy ne?

Figyelt kérdés
Mert annyira eltérő tünetei vannak a covidnak, hogy nem lehet egyértelműen megmondani, hogy ez több mint megfázás. Ha vannak egyáltalán tünetei. Mindenkinél más erősséggel jön ki. Viszont sima megfázással kellemetlen orvoshoz szaladni. Viszont ha véletlen covid, az meg felelőtlenség, hogy az ember tudta nélkül fertőz, mert csak megfázásnak hiszi.

2020. szept. 30. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell hívni a háziorvost telefonon. Ő dönti el, hogy menj-e el hozzá, vagy ne. Nem te.
2020. szept. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehonnan. Ha megfázásos tüneted van, akkor is COVID-19 fertőzés gyanús leszel az NKK kötelezően alkalmazandó protokollja szerint.

[link]


Röviden:

COVID-19 fertőzés gyanús: teljesül a klinikai kritérium* vagy orvos fertőzés fennállását gyanítja


COVID-19 fertőzés valószínűsített eset: minden olyan gyanús eset akinél fennáll az epidemiológiai kapcsolat**


*Klinikai kritériumok

Minden olyan személy, akinél jelentkezik az alábbi tünetek legalább egyike:

-köhögés

-láz

-nehézlégzés

-hirtelen kezdetű szaglásvesztés. ízérzés hiánya vagy ízérzés zavara

(További kevésbé specifikus tünetek közé tartozhat a fejfájás, hidegrázás, izomfájdalom, fáradékonyság, hányás és/vagy hasmenés)


**Epidemiológiai kritériumok

Az alábbi kettő epidemiológiai kapcsolat közül legalább egy fennáll:

1. A tünetek kezdetét megelőző 14 napban szoros kapcsolatban volt COVID-19

fertőzött személlyel.

2. A tünetek kezdetét megelőző 14 napban olyan bentlakásos szociális/egészségügyi

intézmény lakója vagy dolgozója volt, ahol az új koronavírus szempontjából

veszélyeztetett személyeket gondoznak és az intézményben igazolt COVID-19

járvány zajlik.

2020. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát ebből azt hiszem azt mondhatom, hogy konkrétan egyik sincs, de picit több is előfordul.

Karcos torokfájás, beszédre köhögés, anélkül ritkán. Hullámokban, időnként előjön izomfájdalom, fejfájás, fázás, melegségérzet, hányinger. Ezek voltak már. Ilyen jövő-menő tünetek, nagyon gyenge kiadásban. A hőm meg tegnap 37 alatt, délelőtt 37, most meg 37,1. Szerintem el is hajtana a háziorvos ha ezzel felhívnám. Meg ilyen maró szájíz. Mintha borsot ettem volna, vagy nem tudom. Vagy nem is szájíz, hanem maró érzés a szájban. ?

2020. szept. 30. 15:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem hajt el, hanem kötelezően 10 nap járványügyi megfigyelés alá helyez, amiből kijöhetsz előbb két negatív teszttel (saját költségedre).

A járványügyi megfigyelés azt jelenti, hogy addig nem hagyhatod el otthonod, de ezt hatóság nem ellenőrzi.

2020. szept. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor ha most valaki elmegy megfázással dokihoz, azt mindet 10 nap járványügyi megfigyelés alá vonja? Mindenféle tesztelés nélkül?
2020. szept. 30. 17:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen. Az ajánlás szerint ne is menjél orvoshoz, hanem csak telefonálj!

[link]


(Aztán persze aki tudja, hogy így teljesen lehetetlen lenne elvégezni napi teendőit, az úgysem fog telefonálni...)

2020. szept. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a lányomat vittem dokihoz ilyen panaszokkal.

Persze előtte telefonon egyeztettünk.

Megvizsgálta a lányom, kapott antibiotikumot, meg köptetőt.


Szó sem volt karanténról meg megfigyelésről....

2020. szept. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Telefonon kell hivni. Egy odafigyelo orvos a tuntetek sorrendjebol meg tudja allapitani, hogy az-e.
2020. szept. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez eleg változó. Nekem a parommal kezdődött hogy lebetegedett, igaz ő kfoldon dolgozik, atjar, és belazasodott így nem ment dolgozni, hívtuk az orvost először leraztak hogy csak maradjon otthon nem hivatalos karanténba, aztán amikor mondta h negatív teszt nélkül nem fogják vissz engedni dolgozni akkor ngynehezen kapott tesztet. Közben elment az izleles teljesen a szaglás is, tehát elég gyanús, meg kicsit kohogott torka kapart. Én szintén nem mentem dolgozni miatta mert együtt élünk és nemtudjuk miez. De azóta már én is beteg vagyok de fura mert teljesen más tünetek, nekem. Pl csak hőemelkedésem volt egyszer és ennyi. Láz nem, de emellett jobban kohogok mint ő de szarazat. A fejem azmar 4 napja megállás nélkül faj de sem a megszokott formába amire gyógyszert vennék be, attól kicsit tompabb de ahogy bekozditom a fejem egybol faj. Minket letesztelnek 2 napja mára várjuk az eredmenyt
2020. okt. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett az eredmény?
2020. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!