Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet? Ibs e ez vagy...

Mi lehet? Ibs e ez vagy valami más?

Figyelt kérdés
Szisztok! Eléggé sok ideje már puffadok elég erősen. Nem nagyon foglalkoztam vele de egy ideje elmentem gasztroenterológushoz de nem mondott konkrétat mivel jó vérkép és székletvizsgálat után illetve negatív laktóz és glutén után azt mondta hogy stresz okozza és ennek a csökkentésével foglalkozzak. Utána 2héttel tehát kb 2napja eléggé erősen elkezdett fájni a bal oldalon az alhasam. Néha fáj néha nem annyira de amikor reggel felkelek akkor a legjobb viszont ilyen égető érzés,néha meg mintha görcsös lenne. Székletem talán sűrűb a szokásosnál de nem fix.Illetve állagra is teljesen jó a székletem. És még annyi hogy erős szívdobogás érzéssel mentem már kardiológiára ahol szintén streszre mutogattak az azóta jobb lett. 18F

2020. okt. 2. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg az IBS-nek elég változatos tünetei vannak, de nálam valahogy így néz ki: van, hogy egyik pillanatról a másikra rám jön a hasgörcs és a szapora, teljesen függetlenül attól, hogy előzőleg mit ettem. Máskor meg szorulásom van, szintén táplálkozástól függetlenül. Évekig jártam orvoshoz, minden orvosi vizsgálat, endoszkópia, kolonoszkópia stb. eredménye teljesen negatív lett, végül ezt a diagnózist kaptam. Borsmentaolaj-tablettát szoktam szedni azokban az időszakokban, amikor erősek a tüneteim, az segíteni szokott.
2020. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 4 napja kezdodtek ugyanezek a tünetek. Azt mondták hogy lelki eredetű,es stresszes. Pedig életemebne sose igy jott ki rajtam.
2020. okt. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát remélem elmúlik nekem is minél hamarabb...de sajna eléggé fáj most nekem és nem nagyon tudom mit tegyek. Szerintem várok és ha nem lesz változás 1hét múlva sem akkor rá írok az orvosomra.
2020. okt. 2. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Irod tünetnek a szívdobogást.

Nezesd meg a cukrod és inzulinszinted ! Ezek is okozhatják.

Terheleses vizsgálatra menj !

Ez is okozhat hasmenest, de az orvosoknak egyszerűbb a stresszre fogni.

2020. okt. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!