Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet ez a furcsa érzés...

Mitől lehet ez a furcsa érzés a fejemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyik éjszaka felébredtem, és azt éreztem, hogy picit szédülök (nem a "forog velem a világ" fajta, hanem inkább ilyen bizonytalanság érzet), és furcsa nyomó/feszítő érzésem van a fejemben. A tarkómnál, halántékomnál, homlok/arc/orrüregemnél, fülemnél és állkapcsomnál is érzem. Hajlamos vagyok arcüreg gyulladásra, és ez az érzés is olyan mint amikor tele van az orrom váladékkal és az egész arcom/fejem feszül tőle. De most egyáltalán nem folyik az orrom, semmilyen más panaszom nincs, nem fáj semmi. Ha mozgok, csinálok valamit akkor alig vagy egyáltalán nem érzem, de ha nyugton vagyok, ülök, fekszem akkor rosszabb. Már harmadik napja tart, és kezdek kicsit pánikolni (ami nyilván nem segít).

Fejsérülésem nem volt, bár múlt héten beütöttem az orrom (nem tudom számít-e). Vérnyomásomat egyből megmértem, minden rendben volt. Lázam nincs.

Egészséges életmódot folytatok, nem dohányzom, nem fogyasztok alkoholt, március óta heti 3-4x sportolok (bár ezen a héten sajnos nem volt alkalmam), minden nap megiszom legalább 2 liter vizet.

Zenész vagyok, tehát napi több órát gyakorlok ugyanabban a pózban (ülve szoktam), esetleg lehet, hogy bemerevedett a nyakam/vállam? Olvastam, hogy ettől is lehetnek fejfájós tünetek.

Vagy stressztől esetleg? Sajnos szorongós típus vagyok, ez az évkezdés is nehéz volt, ráadásul most kezdek el dolgozni is életem első munkahelyén ami miatt szintén izgulok.

20 éves lány vagyok, 155 centi, 53 kiló, ha számít valamit.

Azt sem tudom milyen orvoshoz forduljak. Ráadásul most a koronavírus miatt nem is olyan egyszerű orvoshoz menni :/ Valaki tud valami hasznos tanácsot adni?



2020. okt. 3. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Családorvos - belgyógyászati, kémiai vizsgálatok.
2020. okt. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy családorvos és ez nem belgyógyászati probléma.

Hívd fel a háziorvost majd ő eldönti hova küldjön tovább. De szédüléssel a neurológiára szoktak beutalót adni.

2020. okt. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kémiai vizsgálatok? Leöntik sósavval? :D Családorvos? Az ki? :D Belgyógyászat :D Ez egy vicc.

Simán lehet hogy elaludtad vagy rossz testartástól és a szorongás sem segít plusz eleg sok front van most az is okozhat ilyet. Ha ilyesztő számodra ez az állapot akkor mindenképp érdemes felhívni a haziorvost. Legalább megnyugtat ha indokoltnak érzi meg elküld laborra meg szakorvoshoz.

2020. okt. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fekve úgy érzed mintha lebegnél vagy egy hajón hánykolódnál?
2020. okt. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem is hasonló tünetek vannak, szédelges, orrban érzek nyomást, nem tudom mitől lehet
2020. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül elmentem dokihoz, leírom hátha a jövőben valakinek még hasznos lehet. Szóval fül-orr-gégészetre mentem el, a doki megállapította, hogy be volt gyulladva az orrnyálkahártyám és a hallójáratom a bal fülemben. Táleumos orrcseppet kaptam rá, meg napi 1x algopyrint. Pár nap alatt el is múlt :)
2020. okt. 27. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!