Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tobb éve van egy eleg komoly...

Tobb éve van egy eleg komoly betegsegem, emiatt sajnos 3 honapja nem dolgozom, lattam hogy erre a betegsegre igenyelhetek adokedvezmenyt, most ogy mar nem dolgozok megigenyelhetem munkaviszony nelkul? mert visszamenoleg is meg kellene kapnom ha igen.

Figyelt kérdés

#adokedvezmény betegségre
2020. okt. 5. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen betegség ha szabad kérdeznem?
2020. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Itt a teljes lista.

[link]

Szakorvosi igazolás kell a betegség meglétéről, ha régebben diagnosztizálták, akkor 5 évre visszamenőleg lehet igényelni egy önellenőrzést kell kérni a NAV-tól a módosított adatokkal.

2020. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
rheumatoid arthritis (sajnos) az immunrendszerem tonkre teszi az izuletemet, ertem es ezt munkaviszony nelkul is tudom igenyelni ?
2020. okt. 5. 19:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Három hónapja nincs munkaviszonyod, az a jövő évi adóbevallásnál szerepel.

Önellenőrzést bármikor kérhetsz.

2020. okt. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem tehát akkor visszamenoleg ha igenylem megkapom?, 2016 ota all fenn ez a betegseg csak en nem tudtam errol.
2020. okt. 5. 19:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem. Nem a tünetek után jár a kedvezmény, hanem betegség/súlyos fogyatékosság után.

Ha 2016-ban diagnosztizáltak, és erről a szakorvos is ad egy igazolást a NAV részére, akkor igen.

2020. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom, termeszetesen ugy ertettem hogy az igazolassal egyutt.
2020. okt. 5. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!