Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha állandósul a napi 20...

Ha állandósul a napi 20 (körüli) halott a vírusfelfutás időszakában, akkor kiszámolta valaki a járványcsúcsig (dec) ez mennyit jelent majd összesen?

Figyelt kérdés

Én szándékosan nem írom le a számot, de ha napi szinten ilyen 20+ ember hal meg, és a járvány felfutási időszakában vagyunk, a csúcsot majd nov vége dec elejére várják, aztán hosszas tetőzési szakasz jön ki tudja meddig, akkor kiszámolta valaki ez a kb 4 hónap (okt-nov-dec-jan) mennyi halottat jelent majd egyben?


És mindez azért mert úgymond a“ Zországnak működnie kell“ nem túl nagy ár?


2020. okt. 8. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha meghalsz vagy meghalnak a rokanaid szeretteid akkor elég nagy ár. Én gondolok másokra is, mert tudom milyen rossz kórházban lenni meg elveszíteni azt akit szeretünk így én is nagyon nagy árnak tekintem. De az emberek nagyrésze csak magára gondol és nem akar semmilyen kellemetlenséget elviselni másokért, nem gondolja, hogy ő is komolyan megbetegedhet mert még sosem volt semmi baja. Így nekik nem nagy ár hiszen ismeretlenekről beszélünk. De a vannak akiknak még a saját ismerőseik rokonaik sem érnek annyit, hogy lemondjanak egy programról vagy felvegyenek egy maszkot. :( Szomorú látni de sajnos ez a valóság. És mielőtt valaki az állásukat elvesztett emberekkel jönne. Rossz kifogás mert sosem az jön ezzel aki érintett hanem aki igazolást keres a saját viselkedésére. Másrészt váltani még mindig könnyebb mint megbetegedni vagy meghalni.
2020. okt. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Számolgattam, de iszonyú szám jött ki, nem is írom le, remélem nem így lesz, egyre több mindenre jönnek rá a betegséggel kapcsolatban a kutatók, orvosok, gyógyszerek is vannak már, a január még messze van, ki tudja addig mit találnak még fel, vagy hány ember esik át tünetmentesen.
2020. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"vagy hány ember esik át tünetmentesen."


Hát aki meghalt az már nem esik át tünetmentesen. És maga a Nemzeth Nyunyókája mondta hogy a csúcson akár 200 /napi halottal is számolhatunk.

2020. okt. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hátha Orbán is elkapja és metváltozik a hozzáállása a járványkezeléshez. Bár az idióta Trumpnak ez sem használt. :(
2020. okt. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én le merem írni az 5 hónapra számolva 3000 ember. 10 millióhoz képest semmiség. Főleg idősek és krónikus betegek (legalábbis így lesz komminikálva kifelé) szóval "amúgy is" meghaltak volna. Nem olyan nagy kár értük. Infuenzában meg minden másban is halnak meg emberek napi szinten. Így gondolkozik egy árlagember. :( Egyebként meg szörnyű. Nekem ez a legfájóbb ebben a járványban. Nem maga a járvány, hanem az emberek azon arca amit sosem szerettem volna meglátni. A kormányról sem gondoltam volna hogy ennyire nem számít az emberi élet. Bár sok jót korábban sem gondoltam róluk.
2020. okt. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát az tény hogy egy orvos egész másképp kezeli az ún"mortalitási muttaószámot" mint ami egy átlagembernek ebből lejön, mert valóban párezer ember elvesztése /10 millió lakosra járványügyi szempontból a "mese habbal" kategória.
2020. okt. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Hátha Orbán is elkapja"


Lehet már elkapta rég.

Én is elkaptam. Tesztelt igazolt covidos vagyok /voltam májusban. Még egy kis enyhe fejfájásom se volt.

2020. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor te szerencsés vagy más meg fekszik hetekig. Az én ismerőseim/munkatársaim sajnos nem úszták meg ilyen könnyen pedig fiatalok egeszségesek. Oké nem haltak meg, de a fene akar hónapokig/hetekig lerobbanva lenni.
2020. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
A tetőzés októberben lesz, nem decemberben.
2020. okt. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tuti nem. Az influenza még kezdődik ez is durvulni fog ahogy a levegőről zárt terekbe húzódnak az emberek.
2020. okt. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!