Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A Mononukleiózis(csókbetegség)...

A Mononukleiózis(csókbetegség) egy súlyos betegségnek számító kór? Történt-e már valaha haláleset? Mennyire gyakoriak a szövődmények?

Figyelt kérdés
Nem igazán találok rendes forrásokat, csak az általános kórleírás, tünetek mindenhol. Pusztán érdekel, én is átestem rajta, 1éve,mondhatni pár hónapja még csak hogy végre nem érzem magam betegnek, de ha kérdezték volna nem tudtam volna elmondani hogy mit érzek, elesettséget éreztem mentálisan, és fizikálisan
2020. okt. 11. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt evekkel ezelott kb 4-5-6 éve többször is, és a mai napig erzem hogy nem vagyok 100%os azota
2020. okt. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1 Ezt a betegséget csak 1x lehet elkapni.
2020. okt. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Akkor nekem sokszor aktivalta magat. Nagyon durvan rosszul voltam es valoban köthető volt csokolozashoz. Volt 3 ember aki utan kijott masnapra. Nem birtam felkelni, fajt az egesz torkom ilyen talyog is volt egyszer a lagy reszen a szamban, magas láz, enni, inni se tudtam normalisan. Fejem fajt minden bajom volt. A haziorvos mindig mandulagyulladasnak mondta, de elmentem ful orr gegeszhez aki vett vert es rairta a papiromra hogy mononukleozis. A majamnal az ertekek többszörösére emelkedtek (nagyon kiugroan magasak voltak vagy 100 vagy 1000-es nagyságrenddel volt több már nem emlékszem) Egy másik orvos egy másik betegség kapcsán évekkel később nézte a vérképem és rákérdezett hogy volt e nekem valaha ilyen betegségem? Mostanában nem voltam vérvételen, de egy fél eve is mondtam a szuleimnek hogy emelkeznek e meg erre a betegsegemre, mert en azota vagyok ugyanilyen elesett, faradekony,gyenge. Viszont beteges nem vagyok.
2020. okt. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja és örülnék ha tudnek Veletek itt beszélgetni erről a betegségrol, ki mit tud, mert en peldaul “betojtam” amikor tesom egy orvos eloadasan volt es feljott ez a tema, es az orvos azt mondta hogy nem lehet kiirtani a szervezetbol, es evtizedek mulva is produkalhat betegsegeket idegrendszerit is, szunni nem akaro fulcsengest, down koros lehet a szuletendo baba meg meg vagy 1000 masik dolgot amit okozhat. Elvileg az egyetlen mosja a kiirtasnak az az hogy nem taplalkd. Nem eszel joforman semmit. Cukor, szenhidrat, tejtermek, gluten. Amit enni lehet azok a bogyos gyumolcsok, glutenmentes etelek, antioxidansokkal teli etrend kell legalabb 6 honapon keresztul, de ez sem garantalja hogy elmulik vagy legalabbis ennyi ido alatg. Ti mit tudtok meg a betegsegrol?
2020. okt. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 16 évesen volt. Másfél hónapig otthon voltam, 55 kilóról 39re fogytam. Eleinte mandulagyulladást mondott az orvos, kaptam antibiotikumot. De nem mult el, és 39-40 fokos lázam volt az első 2 héten. A manduláim pingponglabda méretűek lettek, elzárták az garatban az orrjáratok végét, csak a számon kaptam levegőt, ami folyamatosan száraz volt, kirepedezett.

Nyelni alig tudtam, enni pedig semmi szilárdat.

A vérvétel kimutatta az EBV-t, májenzim értékek a felső határ sokszorosa volt. Máj- és lépmegnagyobbodás, szigorú ágynyugalom volt. És tüneti kezelés, fájdalomcsillapító szirup, lázcsillapítók, tea... ja persze a májam miatt diétázni kellett, kb sós főtt krumplin éltem.

Aztán jobban lettem, de sportolni még fél évig tilos volt.

Pár év mulva az akkori párom is elkapta, ő 2-3 hétig kórházban is volt, a fertőző osztályon, infúziót kapott, az egyik oldalon a nyakán a nyirokcsomó akkora lett, mint a fél öklöm. Neki hosszabb volt a felépülés, hónapok múlva is kontrollra járt.

2020. okt. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!