Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A felfázásnak van köze az...

A felfázásnak van köze az immunrendszerhez?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha nagyon erős az immunrendszerem és nehezen kapok el betegségeket, de mondjuk esőben átázott a cipőm, illetve nagyon hidegben voltam kint, akkor nehezebben fázok fel, mint az, akinek gyenge az immunrendszere?

Illetve ha ma nagyon megártott a torkomnak a hideg, és az, amit az előző mondatban írtam igaz, akkor van értelme gyümölcsöket ennem? Számít ilyen esetben valamit a vitamin?


2020. okt. 12. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
A felfázás bakteriális fertőzés, nem a hidegtől van. Gyümölcsöket, zöldségeket, is ehetsz, de egy jó forró leves is segíthet, illetve nem ártott volna ha hazaérsz egy forró zuhany.
2020. okt. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A hidegtől nem leszel beteg!!! Soha! Ahhoz valami kórokozó is kell. Az Antarktiszt kutatók ol nem betegednek meg hiába fáznak folyamatosan mert nincs mitől. Ott nem élnek vírusok és bacik. Az immunrendszer változó. Ahol nincs kórokozó nem kell immunrendszer így leépül. Ezért az Antarktiszról hazatérők az első reptéren baromi betegek lesznek olyan kórokozóktól amit egy átlag ember meg sem érez.
2020. okt. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Oooh, azt hittem, hogy ha túl hideg éri az emberi test egy részét (pl. láb), akkor szimplán a hidegtől fázik fel. De nem értem, hogy akkor hogy kerül be a kórokozó a szervezetbe. A lábon keresztül hogy?
2020. okt. 13. 14:28
 4/18 anonim ***** válasza:
22%
Te tényleg ilyen buta vagy. A seggedből kerül oda. Coli bakterium ami a szarban él. Nem viccelek.
2020. okt. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy miért butázol le.

Egyáltalán nem értem még mindig, hogy miért fázik fel az ember, ha nagyon hideg van.

2020. okt. 13. 17:37
 6/18 anonim ***** válasza:
A megfázik és felfázik két különböző probléma.
2020. okt. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6 El tudnád magyarázni kérlek, melyik melyik? Illetve az, amelyiket a hideg okozza, annak van-e köze az immunrendszerhez?
2020. okt. 13. 18:47
 8/18 anonim ***** válasza:
A hideg önmagában max fagyást okoz semmi mást.
2020. okt. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A felfázás az egy húgyúti, a megfázás pedig felső vagy alsó légúti fertőzés, attól függően, mely vírus okozza. A leggyakoribb a nátha, ami felső légúti. A hideghez annyi közük van, hogy ezek a vírusok általában a téli időszakban aktívak.
2020. okt. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Alsó légúti? Azt hogyan tudjuk elkapni? Pontos válasz érdekelne, mert én megérteni szeretném a teljes folyamatot.
2020. okt. 16. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!