Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tartósan fennálló neutrofil...

Tartósan fennálló neutrofil csökkenés? Ugye nem rák?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azt vettem észre, hogy a fehérvérsejtjeim összetétele nagyon nem megfelelő. Általánosságban a neutrofil adja a fehérvérsejtek igen nagy százalékát (46-70%), a limfocita meg kb 20-40%-át. Nekem ez pont fordítva van, limfocita 60%, neutrofil 30% ami igencsak nagy eltérés.

Ha a darabszámot megnézzük, onnan egyértelműen kiderül, hogy nem a limfocitaszámom magas, hanem a neutrofil alacsony. Az alábbi értékeim ezt jól mutatják:

Limfocita: 3.6, normál tartomány: 1-5 G/l

Neutrofil: 1.8, normál tartomány: 1.8-7.7 G/l

Innen látszik, hogy a neutrofil értékem nagyon a határon mozog, majdhogynem túl kevés van belőle. Sőt, tavaly decemberben csak 1.7 volt. Nem voltam mostanság beteg, tüneteim sincsenek. Minden más értékem rendben van, tényleg jó lett a vérképem. Hivatalosan a neutrofil értékem is “rendben” van, mert pont benne van az alsó tartományban. A nagyobb baj a %-os eltolódással van. Az orvos csak legyint erre, szerinte nem kell izgulni. Szerintem meg kell, mert nem kis eltérésekről beszélünk, valamint az is látszik, hogy nem megfázás miatt ilyen pocsék az értékem, mert már lassan 1 éve fennáll a probléma (ha nem régebb óta). Elvileg krónikus gyulladás van a szervezetemben, amit egy kissé érzékeny nyirokcsomó jelez, de ez a probléma 1 éve még nem állt fenn, -amikor is 1.7 lett a neutrofil értékem-, úgyhogy erre nem lehet fogni.


Azért aggódom, mert súlyos betegségnek is lehet ez tünete, mint pl leukémia vagy limfóma. Az előbbit kizárnám, mert mint írtam minden más értékem rendben van, viszont a limfóma ha jól tudom, nem feltétlen okoz nagy eltérést az eredményekben. Ha a háziorvos szerint ez semmiség, hova fordulhatnék normális kivizsgálásra? Hematológiára szeretnék elmenni és ott kivizsgáltatni, akár magánúton. Köszönöm, ha válaszolsz.



2020. okt. 15. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Az orvos azért orvos, mert orvosi egyetemet végzett és ért a dolgához. Még mindig határértéken belül van.
2020. okt. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 ez igaz, de az interneten mást írnak.:/ 2 orvos is megerősítette, hogy nem kéne aggódnom, de magyarázatot egyik se adott a dologra. Nem veszik komolyan.
2020. okt. 15. 18:07
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Tehát Te inkább az internetnek hiszel, mint három tanult orvosnak? Ez a Te butaságodat jelzi. A magyarázat pedig az, hogy határértéken belül van, illetve nincs semmiféle tüneted.


Pszichológust viszont illő lenne felkeresned.

2020. okt. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Csak 2 orvossal beszéltem erről. Egyébként az igaz, hogy határértéken belül van a darabszám, de a %-os arányuk nem jó, ott csillagos a neutrofil meg a limfocita is. Emiatt aggódom. Kérdés elején leírtam mi lenne normális, és nekem mennyi. Szerinted nem kiugró?

Amúgy hipochondria miatt járok pszichoterápiára. Lehet megint csak túlaggódom.:/

2020. okt. 15. 18:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem szedsz pszichiátriai gyógyszereket? Némelyik okozhat ilyen eltérést.
2020. okt. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kerdesedet megvalaszoltad, hipochonder vagy.
2020. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#5 áh, szerencsére azért nem vagyok elmebeteg.:D “csak” hipochonder. Nem szedek semmilyen gyógyszert amúgy
2020. okt. 15. 18:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Károlynak hívnak? :D
2020. okt. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 nem😂 lány vagyok.
2020. okt. 16. 14:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia, azóta hogy vagy?
2022. dec. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!