Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laparoszkopos műtét utáni heg?

Laparoszkopos műtét utáni heg?

Figyelt kérdés
Januárban volt egy laparoszkopias mutetem, a hasamon három max fel centis vagassal. Szépen gyógyultak több mint fel évig hegkenocsot és testapolot használtam rendszeresen el is kezdett valamennyire halvanyodni. Az utóbbi hetekben azt vettem észre hogy a hegek csúnyák és vörösek, kituremkednek. Mitől lehet ez ha mar több mint tíz honapja volt a műtét és esdig szépen gyógyult, alig látszott?
2020. okt. 18. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyulladás?
2020. okt. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De több mint tíz hónappal később egyszerre mind a három heg?
2020. okt. 18. 23:15
 3/10 anonim ***** válasza:
A baromi sok értelmetlen és agyatlan kenegetéstől dermatitsed lett, magyarul gyulladt lett a bőr.
2020. okt. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hipertrófiás heg, keress rá így. Nekem is ilyen lett sajnos, én szilikon tapaszt használok rá, mindennap rajta van már június óta és javul.
2020. okt. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez amúgy nem gyulladás. Úgy fogalmazta meg nekem az orvos, hogy a hegképződés “túllőtt” a célon, azaz túltermelődött a hegszövet és nem a gyulladás miatt piros hanem a fokozott helyi vérkeringés miatt.
2020. okt. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hónapok óta nem kenem mar semmivel mert szépen begyogyult. Akkor is csak azért kentem ennyire mert több mint fél évig fájt és feszült.

Ötös neked valmit javasolt rá az orvosod? Vagy ez ilyen lesz? :( eleg fiatal vagyok és nagyon rosszul érint hogy a hasamon hegek vannak :(

Négyes, nekem is van olyan tapaszom de mindig mikor levettem extrém vörös volt egy-két napig és mivel nem tudtam dönteni normális-e így abbahagytam. Nald is ilyen? Érdemes akkor kitartóan használni?

2020. okt. 18. 23:27
 7/10 A kérdező kommentje:
Eddig olyan szépen halványodott most meg teljesen bevorosodott mindegyik :(
2020. okt. 18. 23:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen utána! De csak azért mert a szilikon tapasz melegíti, ez a lényege, így gyógyít, mert a magasabb hőmérséklet jobb a hegszövetnek. Illetve “nedvesen” is tartja, az nagyon fontos, mert ha kiszárad a szövet akkor mikroszakadások keletkezhetnek benne ami generálja a hipertrófiás heget. Hidd el, sok szakemberrel beszéltem, mert nekem az arcomon van a hegem, ezért pl. plasztikai sebésszel is konzultáltam, itt Németországban ahol élek. A szilikontapasz meg legyen rajta minél többet egy nap, legjobb ha csak tisztálkodáshoz veszed le (nyugi a zárt bőrfelület nem fog elfertőződni). Legalább 2 hónap kell a javulásához, de tuti helyre fog jönni! És amúgy én is fiatal vagyok, a fiatalokon gyakoribb a hipertrófiás heg meg bőrtípus kérdése is, sajnos ez alkat kérdés, nem tehetsz róla.
2020. okt. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nagyon-nagyon köszönöm a részletes választ!!! Akkor holnaptol mar megy is a tapasz:))) mégegyszer nagyon köszi :)
2020. okt. 18. 23:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Szívesen! És ne izgulj, helyre fog jönni mindenképp.
2020. okt. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!