Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyugtalan láb szindrómát...

Nyugtalan láb szindrómát okozhat alkohol miatti polineuropátia?

Figyelt kérdés

Merev vagyok (nem tudok nyújtott lábbal hajolni) bizseregnek a lábaim, főleg esténként, és emiatt kényszermozgásokat végzek a lábaimmal, hogy eltereljem róla a figyelmemet. Orvosról orvosra járok, most várok a 2. neurológusi vizsgálatra.

Jelentős mennyiségű alkoholt fogyasztottam az utóbbi 2 évben. Cukrom normális. 21/f



2020. okt. 22. 00:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Találtak összefüggést az alkoholfogyasztás és a WED között.
2020. okt. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ez nem nyugtalan láb szindróma. Az más.
2020. okt. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mert akkor az mi lenne?
2020. okt. 22. 09:18
 4/6 anonim válasza:
Hogy neked mi van, azt sajnos nem tudom, de nekem van nyugtalan láb szindrómám. Az olyan, hogy amikor el szeretnék aludni, vagy ha csak sokat ülök egyhelyben, akkor lesz egy érzés a lábamban, amitől muszáj megmozgatnom, különben megőrülök. Nem fájdalom, zsibbadásnak sem mondanám, nagyon megfogalmazhatatlan és rendkívül idegesítő érzés. Segít, ha hideget teszek a lábamra, vagy kompressziós fáslival szorosan betekerem.
2020. okt. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ugyanarról beszélünk. A zsibbadás mellett érzem a talpam környékén azt a gyorsan "lüktető" érzést esténként ami miatt kényszeresen mozgatom a lábam. Nem csak esténként, de főleg akkor. Hasonló az idegrángáshoz az érzés, azonban nem rángatózik valójában.
2020. okt. 22. 16:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne felejtsd el, hogy a görcsök is okozhatnak nyugtalan láb jellegű tüneteket. És neuropátia is lehetséges az okok között.

Én sokáig nem értettem mi ez a jelenség, mire kiderítettem, hogy görcs.

Nagyon nehéz ezt kommunikálni, ha nem érzed mitől bicsaklik be a térded és esel el látható ok nélkül.

Bennem először nem tudatosult, hogy görcs volt az oka.

Pár év után kaptam rá baclofent. Semmi haszna nem volt.

2020. dec. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!