Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van aki együtt él a pánikbeteg...

Van aki együtt él a pánikbetegséggel?

Figyelt kérdés

Olyanok véleményére lennék kíváncsi akik valóban pánikbetegek. Nálam már lassan másfél éve tart. Szinte minden létező vény nélküli gyógyszert, teát kipróbáltam semmi sem segített hosszú távon. Vannak időszakok mikor jobban vagyok de van amikor rettentően érzem magam hetekig.

Jártam már pszichológusnál, pszichiáternél. Gyógyszert nem szedek mert babatervezésen vagyunk és nem akarom elkezdeni az antidepit. Xanaxot veszek be ha már nagyon rosszul vagyok.

Ti hogy vagytok vele? Van aki gyógyszert szed? Hogyan élitek meg ezt a betegséget? Mik a tüneteitek? Hogyan kezdődött?



2020. okt. 22. 13:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

[link]

Egy másik cikk ugyan attól a szerzőtől.

2020. okt. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Szia.

En kb 3 eve kuzdok vele.

Sem pszichologus, sem pszichiater nem segitett.

Nehez nagyon. Jonnek a panikrohamok, fulladok, izzadok, folyik rolam a viz, ongyilkossagi gondolat, menekulesi kenyszer...

Rettenet.

Amit javaslok az a xanax. Nekem is az valt be.

20 perc utan enyhiti ew elmulik, es ejszaka el is alszol.

Es valoban, nehany otthoni eszkoz hasznalata javasolt.

Vernyomasmero, vercukormero, lazmero, ha fulladasi, nehezlegzesi panaszaid is vannak,akkor egy pulzoximeter.

Ujjraracsipteted es kijelzi az oxigen szinted.

Hihetetlen mennyire hatasos.

Panikrohambal erdemes arcot mosni hidegebb vizben, mentolos cukorka, ablaknal friss levegonel nagy levegot venni.

Segit!


De ha barmi kerdesed van, akarmi, irj nyugodtan, aterzem... :)

2020. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon egyedi kinek mi segít. A xanaxot max táskába ajanlom tenni a biztonságerzet növelésére. Bevenni felesleges anélkül is elmúlik a roham. Csak placebo de durván és gyorsan rá lehet szokni. De ugyan ilyen csak ártalmatlan placebó ha van nálad mindig víz és szőlőcukor. Pánik esetén jó ha beveszel egyet és iszol pár korty vizet úgyis kiszárad a szád. Nekem az szokott segíteni ha mondogarom magamban, hogy ez csak egy pánilroham, ez csak egy pánikroham......plusz figyelek a légzésemre. Nem kapkodom a levegőt. Orrom be szájon át kifúj lassan. Ha kapkodod elszédülhetsz ami nem nyerő. De mint ahogy írtam mindenkinek más hat. Hogy elmúlik e? Ez is egyedi. Valakinek igen és valakinek nem. De minél többet foglakozol vele minél többet figyeled magad annál rosszabb lesz. Szokj le erről. ;)
2020. okt. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat nagyon kedvesek vagytok sokkal jobban is lettem így hogy picit olvastalak titeket is és nem éreztem olyan egyedül magam ebben a helyzetben. 😊. A cikket is elolvastam jókat mosolyogtam rajta mert mintha csak az én tüneteimet, érzéseimet írták volna le 😁 esetleg ha tudtok vagy tudsz még ilyet megköszönném ha be linkelnéd szívesen olvasnám :)
2020. okt. 24. 14:55
 25/26 anonim ***** válasza:
Kérdező. Sokan élünk ezzel....csak mindenki hülye módon titkolja, pedig könnyebb lenne együtt megoldani ;)
2020. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Igen már ha beszélünk rólla vagy tudjuk hogy nem egyedül szenvedünk ebben, segíthetünk egymásnak :)
2020. okt. 24. 18:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!