Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire fertőző a koronavírus?

Mennyire fertőző a koronavírus?

Figyelt kérdés
Az Egyesült Államokban tanulok, itt ugye nagyon sok a covidos beteg. Az egyetem, ahova járok, nyitva van, nagyon szigorú járványügyi szabályok mellett - folymatosan maszkban kell lenni, utazáshoz engedélyt kell kérni, nem szabad gyülekezni stb. Én tökre örülök, hogy ilyen komolyan veszik a problémát, néha viszont már sok tud lenni a sok korlátozás. Felmerült bennem, hogy tegyük fel a náthához képest mennyivel fertőz jobban a koronvírus. Biztos van erre egy mérőszám.

2020. okt. 30. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Egyetlen saját tapasztalatot tudok megosztani, anyukám tavasszal elkapta, a háztartás többi része itthon nem. Szóval én azt mondanám annyira nem mint amennyire félünk tőle.
2020. okt. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudok szamot mondani. Viszont vannak eleg kis franko terkepek, amiket orvosok csinaltak. Ha maszk van rajtad meg akivel egyutt vagy (sima orvosi) es kozvetelenul egymas elott alltok mar akkor is csak kb 80% az eselye hogy NEM kapod el. Ha meg van a masfel meteres tavolsag mar 95% hogy NEM kapod el. Nyilvan ha a szadba kopnek nagy a valoszinuseg, vagy ha az orrodban turkalsz, szembe hapciznak esetleg. De azt is vedd figyelembe hogy sok helyen ahol volt igazolt covid beteg a csaladban, ott gyakran egyik csaladtag sem kapta el. Tehat ha valaki epp hordozo, de tunetmentes, es nem turhazza szet a lakast, ami beled szallhatna vagy bele tenyerelhetnel, akkor nem sok az eselye hogy elkapod. Gyakorlatilag semmi.
2020. okt. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Egyet áruljatok el a kedves lepontozók. Miért van az ha valaki értetlenkedik a koronavírussal kapcsolatban, azonnal jönnek a trollok akik nyomják a pirosat ezerrel, és minimum 1 tucat fertőzöttet és 2 halálos áldozatot sorolnak fel. Nektek fizetnek ezért? Vagy már nem tudtod objektíven gondolkodni? Mindjárt jönnek a horror történetek...
2020. okt. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Maszk és karantén nélkül a Svéd számok:

https://www.youtube.com/watch?v=6BQ4PEB0dHo

2020. okt. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Én röntgenen dolgozom, és egy pillanatig se álltunk le a munkával. Minden nap szó szerint az emberek szájába túrkálok, fogakat röntgenezek, igaz van kesztyűm és maszkom, de a páciensek nem hordanak maszkot mert hát le se tudnám röntgenezni, pár centire vagyok az arcuktól és nem kaptam el. A barátom aki meg 2 hónapig otthonról dolgozott elkapta. Nincs szabály szerintem.
2020. okt. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Es angolul nem olvasol es az IQ-d se eleg magas, ezert innen tajekozodnal.

Ilyen kerdesek milyen celbol szuletnek?

2020. okt. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2020. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

Szoval a becslesek szerint, ha nem lennenek korlatozasok 1 ember masik 2-3 embernek adna at. Mivel vannak korlatozasok (beleertve higenias szabalyok) ez csupan 1-1.5.

Elobbi esetben mondjuk 10 kor utan: 2^10=1024 uj fertozott (+kozbeniek), utobbi esetben pl. 1.2^10~=6

2020. okt. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!