Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy 45-50 évesre mennyire...

Egy 45-50 évesre mennyire veszélyes a koronavírus? (Alapbetegség nélkül, dohányzással)

Figyelt kérdés
Sokszor hallani, például ma is, hogy meghalt egy 28 éves fiatalember. Akkor már mindenki veszélyben van?

2020. nov. 2. 21:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem nincs :D
2020. nov. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Eddig is mind veszelyben voltunk.

Dohanyosoknak a tudejebol lattam szovettani kepet. Nagyon gaaaz. Es sose tisztul ki. Ha befejwzik a dohanyzast is,akkor is sok sza.r ottmarad.

Es igen idult horgogyulladas jellemzo. Ha kohogsz, kohecselsz, ejjel kohogsz vagy hideg idoben gyakran megfazol, akkor az mind annak a jele.


Dohanyosnak a legholyagocskaknal az immunrendszer egy folyamatos vedekezesben van, ezert ha odavetodik plusz korokozo is, akkor rosszabbak az eselyei.

%-ot nem tudok, de az eddigi tapasztalatokat folyamqtosan hozzak le orvosi, biologiai szaklapok es magas vernyomas, cukorbet3gseg dohanyzas stb mind szerepel, mint kockazati tenyezo vagy mint ha elkapod betegebb leszel ...

Ha tudsz angolul akkor keresgelj angolul kicsit, biztos van a neten tablazat szazalekokkal, dolgozz erte kicsit.

2020. nov. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Cdc (amerika): ezek a betegsegek, allapotok nagyobb kockazatot jelentenek BARMELY eletkorban covid19 szempontjabol:Adults of any age with the following conditions are at increased risk of severe illness from the virus that causes COVID-19: (a dohanyzas koztuk van...es bizony a terhesseg is:/) (van egy lehet listajuk is, erdekes az asztma azon szerepel, ami gyakorlatban szamodra leforditva: ha egy veled egykoru asztmas es te elkapod a koronavirust, akkor te biztosabban leszel beteg vagy betegebb, mint ő...ez azert rossz hir.) ( de ne parazz, viselj maszkot, ne csoportosulva dohanyozz es esetleg most szokj le vagy csokkentsd drasztikusan a mennyiseget)


Cancer

Chronic kidney disease

COPD (chronic obstructive pulmonary disease)

Heart conditions, such as heart failure, coronary artery disease, or cardiomyopathies

Immunocompromised state (weakened immune system) from solid organ transplant

Obesity (body mass index [BMI] of 30 kg/m2 or higher but < 40 kg/m2)

Severe Obesity (BMI ≥ 40 kg/m2)

Pregnancy

Sickle cell disease

Smoking

Type 2 diabetes mellitus

2020. nov. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én 43 vagyok, de rákom volt, eltávolítottak egy daganatot a torkomból, a teljes pajzsmirigyem, és nyirokcsomókat, hatalmas vágás van a nyakamon, a nyirokkeringésem felborult, elég nagy rombolás történt a nyakamban. Ez 2 éve volt, még 3 év tünetmentesség kell, hogy gyógyult legyek, és közben azóta kialakult cukorbetegség is. Nem kaptam kemót, vagy sugárt, nem fázom meg könnyen, nem vagyok betegeskedő, a műtétkor 2 hónap kihagyás után mentem dolgozni, de én nagy veszélyben lehetek ha elkapom?
2020. nov. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
ja
2020. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, sokkal valószínűbb hogy rákban fogsz meghalni hosszú szenvedést követően, ahogy minden 3. ember magyarországon.
2020. nov. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A világon
2020. nov. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!