Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor lehet majd abba hagyni...

Mikor lehet majd abba hagyni a maszk viselést?

Figyelt kérdés

Elég irritáló szerintem. És nagyon elnyom vagy nem is tudom magam kifejezni.

Okoskodó kommentárt nem kérem!


2020. nov. 7. 22:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
25%

Egyrészt nem a használt levegőt szívod vissza, ez nagy hülyeség, egy vékony anyag nem tartja vissza a levegőt.

Másrészt aki tünetmentes az is lehet hordozó, ahogy most lehet te is, és nem szeretné elkapni senki tőled.

A maszk a pici cseppeket igenis felfogja, abban vannak a vírusok. Senki sem mondta hogy 100%-osan véd. Ha valamennyit is, az már több mint a 0.

2020. nov. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Valami van tényleg, mint írod. Hát el kell keserítselek, ma már 5x nagyobb a fertőzöttség mint az első hullámban, és akkor vedd hozzá hogy nagyon keveset tesztelnek. Ha egy munkahelyen pozitív van, a többieket le sem tesztelik.

Szóval közel sem lehet tudni hogy hány pozitív lehet.

2020. nov. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"egy vékony anyag nem tartja vissza a levegőt."


Ha olyan szuperül cserélődne a levegő, akkor miért forró a levegő a maszk alatt? Azért nem kellemes azt visszalélegezni, levétel után szinte megkönnyebbül az ember, hogy újra kap levegőt.

2020. nov. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem kellemes igen. Mi lett volna veled a háborúban. Minden kényelmetlenségre mondtad volna hogy: nem kellemes. Nem a kellemesség miatt hordjuk hanem mert kölcsönösen védik egymást az emberek. Hiszti van meg kifogások. Miért nem állsz be eladónak akik 8-10 órában folyamatosan hordják?
2020. nov. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Hogy jön ide a háború? A levegőcserével nem értek egyet, szerintem, ha rendesen cserélődne, akkor nem állna meg a forró levegő az ember orra körül, ami zavaró. Ez nem hiszti, hanem egy megállapítás. Amúgy se tűnik túl hatékony védekezési módnak, ha folyamatosan emelkedik így is a fertőzöttek száma, hogy szinte mindenütt rá van kényszerítve az emberekre. Menj te eladónak, ha neked ennyire bejön.
2020. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy miért nem gyártanak olyan maszkokat, ami a viselőjét védi?

Aki fél a vírustól, az nyugodtan felvehetné ezeket a maszkokat, a többi embernek pedig nem kellene.

Így jó lenne a maszkviselést támogatóknak és a maszkhordást ellenzőknek is.


Egyébként sajnos valószínű, hogy sokáig kell még hordani.

Lehet, hogy köztéren is kötelezővé fogják tenni.

:(

2020. nov. 11. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16: gyártanak ilyen maszkokat.


[link]


Ennek ellenére általában nem attól kapod el a vírust, mert nincs rajtad a maszk bevásárláskor, hanem azért, mert hazamész, leveszed a maszkot, nem fürdesz meg rögtön, hanem kézmosás után levetkőzöl, HOPP pont ott volt a ruhádon egy kis vírus test és HOPP, pont utána értél a szádhoz a kezeddel.


Ennyin elcsúszik az egész.

2020. nov. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 BlackSword ***** válasza:
Bírd már ki azt a egy-egy-két órát, van aki egész nap hordja, mert hordania kell... ennyi rinyálást már rég láttam egy olyan dologért, amin nem tudsz változtatni...
2020. nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
46%
Tényleg nem nőttek még fel néhányan. Felveszed bemész 5 perc vásárolsz fizetsz kimész leveszed. Tényleg kell ennyiért hisztit kivágni. Nevetséges már.
2020. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Most már hordhatjuk az utcán is, az nem 5 perc :(
2020. nov. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!