Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak ha izomlazítót...

Mit csináljak ha izomlazítót és fájdalomcsillapítót kellene szednem a gerincem miatt (spondylosis), viszont hisztamin intoleranciám van? 21/F

Figyelt kérdés
Az izomlazító blokkolja a DAO-szintem, ami alapból kevés. Ha beveszem nem fáj a hátam s a nyakam de másnapra zsibbad mindenem, szédülök, életképtelen vagyok. 0 ételt tudok megemészteni, az összestől rosszul vagyok: heves szívverés, szédülés, ízületi fájdalmak, homályos látás, szétszakad a fejem és mindentől ideges leszek. Hiába szedem a DAO-enzimet, antihisztamint, probiotikumot, vitaminokat (A,B,C,D) s az étrendem is hisztam és glutén mentes...semmi javulás. Agyvérzés kerülget.

2020. nov. 11. 11:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Milyen izomlazítót/fájdalomcsillapítót szedsz? Sajnos nagy részük vagy DAO blokkoló, vagy hisztamin felszabadító. A paracetamol talán az egyetlen, ami nincs hatással a hisztaminra, de az egyrészt gyenge, másrészt pedig vigyázni kell az adagolással, mert könnyen májkárososdást okozhat.


Milyen DAO enzimet szedsz? Tapasztalatom szerint a legjobb a Daofood plus. De azt is helyesen kell használni. Étkezések előtt legalább 20 perccel kell bevenni.


Antihisztaminok nagy része is dao blokkoló, szerintem mellőzni kellene őket.


Probiotikumok is többet ártanak mint használnak. Talán a Bio-kult és a ProGastro a kivétel, de csak kis adagban a dózist lassan növelve lehet őket szedni, mert Herxheimer reakciót okozhatnak.



- A vitamin helyett a tőkehalmáj konzerveket ajánlom és egyéb májkészítményeket. ( előtte DAO enzim )


- B komplex nem jó, célszerű csak külön a B6-ot ( P-5-P formában), Folátot ( folsavat tilos! ), és B12-őt metilkobalamin formában szedni. Vigyázat a B1 (tiamin) DAO blokkoló ( az meg elvileg szinte minden b-kompley készítményben van )!


- C vitamin is hisztamin felszabadító. nem kell túlzásba vinni és akkor is vagy liposzómásat venni vagy valamivel kötötten pl kálcium-aszkorbát, magnézium-aszkorbát.


-D vitamint (5000 - 10000 NE/nap )csak és kizárólag K2 vitaminnal és magnéziummal ( magnézium-laktát esetleg citrát )


Remélem segítettem és jobbulást!

2020. nov. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!