Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan, aki tipikus...

Van itt olyan, aki tipikus covid tünetek ellenére is negatív PCR teszteredményt kapott?

Figyelt kérdés

Négy nappal ezelőtt kaptam meg a negatív teszteredményemet, akkor már napok óta beteg voltam. Illetve érintkeztem több pozitív személlyel is...


A tüneteim egyértelműen covidra utalnak, a háziorvosom a negatív teszt ellenére is önkéntes karanténba küldött, illetve kiírt második PCR tesztre is, mivel romlott az állapotom.


Van itt olyan, aki hasonló cipőben járt?

Lehet fals negatív egy PCR teszt? Vagy összeszedtem egy sima influenzát, ami ugyanazokat a tüneteket okozza nátha nélkül is? (íz és szagvesztéssel...)


Csak érdekel, hogy járt-e más is hasonló cipőben, mert olyanról már hallottam, hogy valaki pozitív lett teljesen tünetmentesen.



2020. nov. 14. 12:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"telefonaltunk hogy mikor jon a mento,es akkor mondtak hogy menjen be kocsival. Ot napig nem evett volna talan?"

Ha öt napig ráért a teszt, akkor 8 órát még várhatott volna, hogy értelme is legyen...

2020. nov. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Azt mondtak reggel,hogy induljon. Es indult. Ez van. Sose tudjuk meg :)
2020. nov. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

20-as: A mentők mindig kiértesítenek egy nappal az érkezés előtt, olyan nincs, hogy valakinek attól kezdve, hogy a háziorvos kikéri a tesztet nem lehet enni. Egyébként meg iszonyat leterhelt az OMSZ emiatt, konkrétan egy nap egy egység 30 címnél több helyre nem tud kimenni.

Kérdező: valószínűleg mintavételi hiba. Engem kb 6x szűrtek már le, ebből az első 4 alkalommal, konkrétan csak az orromban turkáltak..az utolsó kettő olyan volt, hogy még a fejem is megfájdult és a garatomban éreztem a pálcát. Ez az igazi teszt. Sajnos van akinek az orr anatómiájából kifolyólag nehezebben megy be a pálca, kicsit elakad, szenved a beteg, ezért nem dugják elég mélyre, vagy már azt hiszik a garatot elérték pedig nem. Az orrgaratban tanyáznak a vírus örökítőanyagok.

2020. nov. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
én is így vagyok sajnos orrhangom van viszont nem vagyok náthás és nem érzem semminek sem az ízét és az illatát sem
2020. nov. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Mindenkinek ment a zöld kéz!


Megnyugodtam, hogy nem én vagyok az egyetlen ilyen... ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy hányan mehetnek így fertőzőtten tömegbe, mert “á ez csak nátha, negatív a tesztem!”? 🤔

2020. nov. 17. 09:41
 26/27 anonim ***** válasza:
46%

"hányan mehetnek így fertőzőtten tömegbe, mert “á ez csak nátha, negatív a tesztem!”? 🤔"

Eleve az a feladat, hogy lehetőleg senki se menjen sehova. Ha mégis, akkor is tartsa a távolságot és viseljen maszkot, és akkor azért nem annyira para. De akinek tünetei vannak, az végképp maradjon otthon, hiszen a tünetekkel (tüsszentés, köhögés, stb.) még jobban terjeszti a (teljesen mindegy, hogy milyen!) vírusait, bacilusait, amitől mások (ha nem is covidban, akkor másban) megbetegedhetnek, azt pedig nem szereti az ellátórendszer, mert így is túl sok dolga van. Szóval negatív teszttel de tünetekkel mindenki bírja ki otthon, amíg rendbe nem jön.

2020. nov. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
gyorsteszt én úgy tudom nem 100%-os
2020. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!