Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aranyerem lehet? Nagyon...

Aranyerem lehet? Nagyon megijedtem.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. egy hete fordult elő velem először, hogy egy hosszas utazás után ahol több órát ültem, fájni kezdett a fenekemnél. Éreztem már ilyet ezelőtt, de elmúlt. Viszont mikor elmentem WC-re - és nem volt székrekedésem - a széklet elején láttam egy kb.1 cm hosszú élénk pirosas részt. Szemügyre vettem, nem étel volt az. Természetesen pánik, én azonnal felhívtam édesanyám, mert ő otthon szokott lenni ilyenekben és azt mondta még ne ijedjek meg, lehet hámsérülés vagy aranyerem van.. Nem tudom itt szerepet játszik-e öröklődés, de édesapámnak fiatal korában nagyon sokszor volt, szenvedett vele sokat.

Másnapra semmi nyoma a vérzésnek, napokig normális széklet. Ma reggel valamitől rámjött a "szapora" gondoltam tegnap este nem esett jól valami (olajos magokat ettem este) szóval most aztán főleg nem volt semmi kemény, inkább picit ment a hasam és most újra jelentkezett egy kis részén. Na itt kapott el a totál pánik, 22 éves lány vagyok egyébként.

Fájdalmam, lázam nincs semmi ilyesmi csak mielőtt kimentem azért sürgetett a dolog nyilván. Napi 1x szoktam WC-re járni.


Proktológiára menjek ezzel? Most egy ici pici szúrkálást belül mintha megint éreznék a WC-zés után.. Ja és tegnap edzettem, emeltem egy kis súlyt meg erőlködtem és apám azt mondta arra szokott neki kijönni, meg ha felfázott.

Valaki nyugtasson meg előtte légyszi nagyon nagyon félek mi van ha komolyabb a baj!



2020. nov. 22. 10:07
 1/3 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Nem kell fèlned, elôfordul ilyesmi majdnem Mindenkinek az èlete folyamán elôbb vagy utóbb. Egy kemèny székelès kihozhassa, de mivel élénk szinû a vér, akkor nincs baj. Ha sôtèt lenne az már baj! Venned kell minnèl hamarabb egy aranyérre való kenôcsôt ès kenegessed az erintett helyen, Mig elnem múlik an Rossz èrzés. Minden jót!
2020. nov. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Most olyat olvastam, hogy a hasmenéses széklet épp annyira okozhat aranyér vérzést, mint a keményebb, mert gyorsan halad át és felsértheti/feszítheti a végbelet. Plusz magokat ettem és azok nagyrészt emésztetlenül mennek át a szervezeten, lehet felkarcolt valamelyik.. Próbálok higgadt maradni, a vér színét illetően többen is ezt mondták nekem.


De azért megbeszéltem édesapámmal, hogy egy proktológus csak nézzen rá, támassza alá és lehet adna is rá valamit. Nagyon hipochonder vagyok, nekem ha már csak pár napot megy a hasam attól is megtudok ijedni..

2020. nov. 22. 10:36
 3/3 A kérdező kommentje:

Ooh jóég szerintem tudom mi volt a hiba amit vétettem!

Ha valaki esetleg olvassa: ha a legkisebb gyanúd is van, hogy aranyered van/lett egy belső repedésed, NE edz utána!!

Tegnap edzettem és még nincs 1 hete hogy előfodult az első kis vérzés. Gumiszalaggal edzettem és súllyal guggoltam(!) ami tiltólistás edzés aranyérrel.. Nagyon sok popsi/láb gyakorlatot csináltam és valószínű kisértettem újra..

A hasmenés pedig: szerintem vagy nem esett jól tegnap valami, vagy ami valószínűbb most fogok menstruálni és előtte szokott menni a hasam.. Valószínű összekombinálom a szálakat.

2020. nov. 22. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!