Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pikkelysömör terjed Mit tegyek?

Pikkelysömör terjed Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy jó ideig éveken keresztül csak a fejboromom jelent meg, mostanra már a körmöm is kezd illetve a szemérem ajkamon is megjelent és ezeken az új teruleteken kb csak most par honapja.

Kinek mi vált be?

Mit használtatok?

Kihez menjek? Nőgyógyászhoz vagy

borgyogyaszhoz?

A menstruációm teljesen rendben van, nincs vele semmi gond.



2020. nov. 24. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bőrgyógyászhoz kell ezzel menned, a nőgyógyászok ehhez nem értenek.
2020. nov. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász
2020. nov. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vigyázz a bőrödre, azt teheted. Rendesen szárítsd meg, ha vizes lesz, kend be finom kencékkel bármikor, de főleg, ha száraz, puha ruhákat viselj, ne dörzsöljenek. És minden nap örülj, ha nem terjed tovább. Körömre nem tudom mi lehet a jó, az enyémet hosszan nézte a bőrgyógyász, majd azt mondta, szerinte ez nem sömör, mosogassak gumikesztyűben. :D

Sokan sokfélét mondtak már a pikkelysömör ellen, bizonyos ételek megvonása szokásos duma, csak az nem, hogy mit. Tejtermék, hús, csoki, fűszerek, alkohol, ezek szoktak lenni. Ha egynek használ is, aki beírja, az összes többinek nem. Próbálkozni kell.

Egy ideig próbálkozni lehet, és tán használ is sheavaj, satöbbi. De ezek inkább elnyomások, nem gyógyítások. Én sokáig majdnem észrevétlenné tudtam tenni a Biyovis cég Aktív Balzsamjával, persze úgy, hogy először elég volt napi egy... ma meg már három sem hatásos. Ez is jellemzője a sömörnek, hogy egyszer fellázad, onnantól kezdve ami eddig jó volt, már nem jó.

2020. nov. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a szülés után jött ki több helyen (fejbőr,fül,hónalj,mell alatt,combok,kar,szemöldök)szteroidos kenőcsöt írt a doki,ami csak elnyomja,a májam meg megkergül tőle.Próbáld nem vakarászni,mert az irritációtól is terjed sajnos.
2020. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!