Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy az összevissz...

Lehetséges, hogy az összevissza fájdalmak a testemben, lelki eredetűek?

Figyelt kérdés

Állandóan fáj valamim, úgy értem, fejem, hasam itt, hasam ott, derekam, csípőm, gyomromnál, gyomorégést érzek, heréimben, oldalam, mindenhol pár percre fájdul be, hol tompán, hol erősebben, de egy 10 percnél tovább szerintem egyik se tartott még.

Voltam egy pár orvosnál, egyiknél se állapítottak meg semmi kórosat eddig. (urológia, agy mri)

Ezektől félek ugyanis, hogy valami halálos betegségem van.

Amúgy depressziós vagyok, szorongok, lehet hogy a hipohondria úgy kiteljesedett nálam, hogy összevissza fájásokat észlelek?

Tudom magamról hogy lelkileg beteg vagyok.

De tényleg úgy érzem mintha befájdulnának ezek.



2020. nov. 25. 01:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nálam is detto ugyanez van.


22F és öregnek érzem magamat.

2020. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
Atya világ! Pont ma agyaltam ezen. Kiskorom óta érzek ilyeneket. Mindig van egy pont ahol fáj, sőt, mióta átmentem egy keményebb családi tragédiasorozaton, azóta nagyonfigyelem magam, félek hogy van valami komoly betegségem (sclerosis multiplex pl) és az okozza. Esdig ae egy mr rtg vérkép, stb nem mutatott ki semmit. Most épp azon aggódom, hogy lehet nem kellett colna aggódnom mert elindítottam magamban valami betegséget. Ahogy írtad, ördögi kör. Elveszi az életkedvemet, és hülyének néznek egyesek...amikor nagyonritkán jó napom van, fel sem veszem a bajaimat mert szárnyalok. Egy évben párszor max...bár idén be vagyunk zárva és csak rontja a helyzetet....
2020. nov. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igen, ez az egész napos otthonülés, teljesen kikészít. Ha jó idő van, is alig bírom rávenni magamat hogy boltba sétáljak el, egy minimális napfényt szívjak magamba egy 10 percen át legalább.
2020. nov. 29. 16:32
 14/22 anonim válasza:
Leszívja az erődet a jelentkező probléma, hogy hol itt, hol ott jön elő? Esetleg depressziód/szorongásod is van hozzá? Én ebben a cipőben vagyok...pedig évekig sportoltam. Viszont összekapom magam valahogy...
2020. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Alapból depresszio es szorongas volt, ritkan elojovo hipohondriaval. Aztan mostanaban mindkettő nagyon durvan bedurvult sajna
2020. nov. 29. 20:42
 16/22 anonim válasza:
Hasonló cipőben járunk. Mond, te hogy állsz a céljaiddal? Van valami ami fele haladsz?
2020. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Vanni vannak, de amikor nagyon magam alatt vagyok, egyszerűen értelmetlennek tűnnek azok is. Gondolom ez is ismerős valamennyire, jobban nem tudom ezt megfogalmazni. Írtam most a hétvégén több pszichológusnak is, amelyik a legszimpatikusabb, megpróbálok elkezdeni járni hozzá.


Egyébként: lesz egy vérvételem holnap(ma) (ezt kivételesen nem én kértem, új háziorvoshoz kerültem, ő alapból csináltat ilyet (+vizelet) kezdésként), ezen kívül van időpontom gégészetre, gasztroenterológiára, és urológiára a héten.


Nagyon szörnyűen hangzik, néha én magam is idiótának tartom magamat, de ez van. Míg nem lesz változás az egész covid helyzetet illetően (mármint feloldások, programok, kiszabadulás itthonról), vagy kezdődik el nekem egy jó pszichoterápia, nem vagyok benne biztos hogy ki tudok ebből a gödörből szabadulni.


Munkám sincs, ami lekössön, fél éve próbálkozok, de nem sikerült.

2020. nov. 30. 00:26
 18/22 A kérdező kommentje:
Hasonló, ezek is esetleg?
2020. nov. 30. 00:26
 19/22 A kérdező kommentje:

Nap nagy részében ülök itthon, sorozatot nézek, fájdalmaim után keresek, néha játszok haverokkal online, ott legalább tudok beszélgetni kicsit. Vagy beszélni egyáltalán. (társasági életem 90%-a ebben az időszakban)

Ugyan szüleimmel élek, de ebben az időszakban még jó is, egyedül teljesen megbolondulnék szerintem. Szerencsére ők nem neheztelnek rám, támogatnak amiben csak tudnak.


Reggel mikor felébredek, (délelőtt inkább) megpróbálok visszaaludni amennyiszer csak bírok, annyira nincs kedvem kikelni az ágyból sokszor. 10+ óra alvásokat is összehozok simán.


Bocsánat hogy ennyit pofáztam, de jól esett kicsit kiírni magamból ezeket.

2020. nov. 30. 00:30
 20/22 anonim ***** válasza:
Előfordulhat
2020. nov. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!