Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen teszttel deríthető ki,...

Milyen teszttel deríthető ki, hogy átestem már a koronavíruson tünetek nélkül?

Figyelt kérdés

#vírus, covid, teszt
2020. nov. 29. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Vérvétel
2020. nov. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Antitest teszttel, amit vérből lehet csinálni. A gyorsteszt is nagyon megbízható, amihez csak az ujjad kell megszúrni.


Viszont ha már több hónappal ezelőtt estél át rajta, akkor elképzelhető, hogy már nem mutathatók ki a véredben az antitestek, de attól még valószínűleg még mindig védett vagy az újrafertőződés ellen.

2020. nov. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
,,...védett vagy az újrafertőződés ellen" én úgy tudom, hogy ha valaki egyszer elkapta a vírust, attól még elkaphatja mégegyszer...
2020. nov. 29. 16:01
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

#3: elvileg igen, de nagyon ritka az ilyesmi. Valóban előfordul ritkán, hogy valakinél nem alakul ki védettség. De ha ez gyakori lenne, akkor nem lenne ilyen nagy szenzáció minden egyes újrafertőződéses eset. Szóval ez olyan, hogy a hatos lottót is megnyerheted, elvileg, de azért ez nem túl valószínű.


Ráadásul - úgy tudom - az ismert eseteknél nem az történt, hogy pl 3 hónap után megkopott a védettség és újra elkapták. Hanem a gyógyulás után viszonylag hamar fertőződtek újra, mert nem alakult ki védettség náluk egyáltalán. Nyájimmunitás szempontjából ez a jobbik eset.

2020. nov. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a tájékoztatást!


ha megkérdezhetem, egészségügyben dolgozol? -mivel ilyen jól tájékozott vagy

2020. nov. 29. 16:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, mérnök vagyok, kutatóként dolgozom, de nagyon sokat olvasgattam a témában, mert érdekel. A tudományos közösségen belül kicsit jobban is terjed az információ, meg azt is mindenki tudja, hogy hogyan lehet az új cikkekhez hozzáférni, szóval helyzeti előnyöm is van.
2020. nov. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!