Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet vakbélgyulladás vagy...

Ez lehet vakbélgyulladás vagy csak én parázok rá?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt este eléggé belaktam, szószerint mindent össze edtem amit eltudtok képzelni, bolognai, pizza, több fajta csoki, energiaital minden. Már éreztem eléggé jól laktam és mozogni se tudtam ráadásként ittam utoljára egy kávét. Na amikor megittam a kávét éreztem hogy ebből baj lesz nagyon rosszul esett, kb fél óra vagy 1 óra múlva elkezdett szimplán kicsit fájni a hasam mint amikor gyomorrontásom van. Az elején még úgy ahogy tudtam aludni, reggelre viszont annyira elkezdett görcsölni a hasam hogy azt hittem meghalok, ennyire erős hasfájdalmat életemben egyetlen egyszer sem éreztem. Vettem rá 2db Benuront. Egyáltalán nem hatott rá. Később vettem be 1db Nospa forte-t. Mivel pont akkor hánytam ezért a gyógyszert is sikerült kihányni. Vártam kb fél órát de semmennyire se múlt el közbe megint sikerült hányni. Igazából a hasfájásom utána csökkent is már csak 1 kicsi görcsölést éreztem. Vettem be még 1 nospát. Kb 1 óra múlva a hasfájás teljesen elmúlt. Viszont azóta érzek jobb oldalt lent egy fájó érzést ami néha erősebb néha nem. Igazából sétálásnál fáj, vagy ha pl mozgatom a lábam stb. Nem vészes fájdalom csak érzem hogy fáj. Azóta hasi görcs nincs illetve a hányinger is elmúlt. Tegnap viszont a görcsölésnél egész végig rázott a hideg szerintem lázas voltam. Azóta minden elmúlt kizárólag a jobb oldalt lent lévő fájdalom maradt meg, nem vészes de azért érezhető és én megmondom őszintén eléggé rá paráztam. Mivel holnap lesz 2 napja ez az egész bebeszéltem magamnak hogy már késő és hogy meghalhatok stb (hipochonder vagyok kicsit) reggel óta fáj a torkom is. Mi lehet velem? Ha holnap teljesen elmúlik a jobb oldali fájás akkor már nem lesz bajom? Illetve ha a fájdalom megmarad késő elmenni orvoshoz? És ez mindenképpen műtéttel jár? Mindenképppen vakbélgyulladás? Kicsit sok a kérdés tudom, nem vagyok jártas a témában.


16/f



2020. nov. 30. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szerencsétlenül egybeesett a kettő. Valószínű gyomorrontásod volt, attól hánytál ugyebár. De az alhasnak ehhez nem sok köze van szerintem. A torkod lehet a hányás miatt fáj, kimarhatta egy kicsit. De ha csak odatelefonálsz az orvosnak, ő megmondja a tutit. Ha úgy látja, úgyis mondja hogy menj el hozzá.
2020. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Ha nagyon fáj hívj mentőt. Ott úgyis beszélsz először valakivel, aki eldönti kell e egyáltalán kocsit küldeni, de ha nem kell, akkor biztosan eligazít, hogy hova mehetsz vele. Ha pedig küld mentőt, a mentőorvos megvizsgál, ha kell kórházba visznek, onnan a sztori ugyebár egyértelmű, ha nem, annál jobb.

Egyébként nekem is volt már 3-4x hogy fájt ott lent a hasam, de egy alvás után elmúlt mindig. Nem tudom őszintén mitől lehet, de semmi bajom nincs. Remélem neked sem lesz!:)

2020. nov. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Igazából ma van 2 napja hogy ez történt, jelentősen jobban vagyok tegnaphoz képest. Viszont félelem attól még van bennem. Remélem holnapra jobban leszek, ha nem akkor sajnos marad az orvos. Bár oda elég nehezen akarok elmenni.
2020. nov. 30. 20:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig az orvos mondja meg az igazat:) jobb mint félni ettől is minden nap. Jobbulást!
2020. nov. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egy gyorsan lezajlott pancreatitis volt ez mint vakbél
2020. nov. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hőemelkedésem is van éppen. Ez így mennyire probléma?
2020. dec. 1. 01:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha felhívnád a háziorvosod? Nem veszítesz vele
2020. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt én személy szerint nem tudom, nem vagyok orvos. Tényleg hívd fel a háziorvost, ő tud biztosat mondani. Mi innen nem, csak a lehetőségeket, maxiumum.:)
2020. dec. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!