Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy zajlik a COVID tesztelés...

Hogy zajlik a COVID tesztelés kisgyerekeknél?

Figyelt kérdés
A háziorvos kiírta a 2.5 éves és az 1 éves gyerekeimet tesztelésre , annyit mondott, hogy várjuk a a mentők hívását akik majd adnak időpontot a mintavételre.. mennyi idő mire hívnak? Utána hogy vesznek mintát, vért vesznek vagy máshogy? Mikor lesz eredmény ha levették? Utána még 2 hétig karantén ha pozitív? Az orvos semmire nem tudott válaszolni csak mondta , hogy várjunk..ha pl jövőhéten lesz eredmény akkor már tök lényegtelen az egész hiszen már 2 és fél hete betegek és eddig nem merült fel a gyanú csak egyszerű náthának kezelték( attól függetlenül nem mentünk sehova ) de elég kellemetlen lenne ha még 2 hetet itthon kéne lenni miután már szinte kigyógyultak 😕
2020. dec. 1. 21:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Nekem sincs róla fogalmam elég szomorú hogy engeded, teszteljenek le téged azért azt nem hiszem hogy ha te nem vagy az akkor a gyerekeid covidosak lennének
2020. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem holnap jönnek tesztelni, és tegnap kérte a háziorvos a tesztet. Felhívtak hogy holnap 10kor már ne egyek ne igyak, és majd jönnek. Elsőnek gyors teszt az orrban, ha az negatív, akkor rendes pcr teszt ami szintén orrban és torokban minta. Eredmény 2 nap múlva már fent lesz az eesztn. Nekem a férjem koronás , pénteki tesztem negatív lett, de mivel 37 hetes terhes vagyok így kértek egy új tesztet. Hát nem kellemes az is biztos. Nálunk a gyereket csak akkor tesztelik ha tünete van, addig nem piszkálják szerencsére.
2020. dec. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 3 éves fiamat tesztelték múlt héten.

Azt az opciót választottuk, hogy mi visszük el a teszt állomásásra, mert ott előre veszik a gyerekeket. 9-re mentünk. A mentővel az a gond, hogy nem lehet kiszámítani mikor jön és ugye teszt előtt 4 órával nem lehet enni.

Hétfőn kérte meg a doki a tesztet, szerda reggeli időpontot kaptunk a tesztelésre és péntek este jött eredmény, szerencsére negatív lett.


A tesztet nem vérből csinálják, hanem orr vagy garat váladékból. Először egy gyorstesztet csinálnak, ha az pozitív, akkor ennyi volt a vizsgálat. Ha negatív, akkor még egy mintát vesznek és azt küldik a pcr tesztre. Nekünk először orrból vették, az negatív lett, a pcr-hez pedig garat váladékot vettek.


Az első tünettől számolják a 10 nap karantént, ha nincs már tünet, akkor annyi volt, ha még van tünet, akkor a tünetek elmúlása utáni 3. napon oldják fel.

2020. dec. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Bocsi, most láttam hogy betegek a gyerekek, valahogy elkerülte a figyelmem. Hát tuti lesz sírás :(
2020. dec. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok a szakember most jelentek meg kiütések a gyereken 2,5 hét nátha után és nem tudnak más vírust találni a problémára ezért nézeti meg a doktornő amivel egyébként nincs is gond , csak a menetét jó lenne tudni illetve a karantént, hogy jár e utána ha pozitív?! engem miért tesztelnének tünetmentesen nem ír ki az orvos ezt megmondták, mert kérdeztem és neharagudj nincs 20 ezer forintom tesztelgetni magam :)
2020. dec. 1. 21:47
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többiek válaszát hasznos volt megnyugodtam , hogy nem szurkálnak senkit az már nem hiányozna nekik ☹️ Nagyon furán betegek igazából nem vészes csak most ijedtünk meg ,mert a feje búbjától a talpáig kiütései lettek és nem tudnak adni semmit rá, a kisebbik pedig már köhög nagyon és arra se mernek adni semmit , csak a szokásos Sinupret stb.. de antibiotikumot nem mernek a teszt előtt. Jó lenne ha hívnának már hétfőn voltunk az orvosnál és még semmi telefont nem kaptunk :/ én is kismama vagyok ha kiderül a korona

mindenképp kérek tesztet magamnak is akkor már talán nem kell fizetnem 😕

2020. dec. 1. 21:55
 7/19 anonim ***** válasza:
28%
Ti tényleg képesek vagytok kínoznak a gyereketeket azzal, hogy egy rohadt nagy pálcát feldugjanak a kis orrába egy olyan vírus esetén, ami igazoltan veszélytelen a gyerekekre? Az emberiség megérett a pusztulásra.
2020. dec. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha ők pozik akkor mond a saját háziorvosodnak hogy kismama vagy és szeretnèl tesztet. Én nem is akartam új tesztet , magától adta. Karanténban vagyunk egy csomó vizsgálatról lemaradok :( Kíváncsi vagy azért hogy vajon elkaptam e, vagy ha negatív leszek még elkaphatom e. Vasárnap telik le a 10 nap karantén, férjem beteg volt 3 napig.
2020. dec. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Amúgy valóban veszélytelen gyerekre, azt mondják hogy inkább tünetmentesek. Kislányom 3 hétig volt beteg, megse vizsgálták, senki sem fogadta de tesztet se kért a doki kert teszt ellenes.. Végül el tudtam vinni máshoz és kiderült hogy arcüreg gyulladás.
2020. dec. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem kínzás ez nagyon hasznos tudni , ha azok és én vagy a férjem elkapjuk és pl egy hét múlva elkezd folyni az orrom tudom , hogy nem megyek a 60 éves anyukám ,apukám és a 70 éves nagymamám közelébe képzeld és netán a vizsgálatokra is eszerint jutok el szóval fontos , hogy kiderüljön csak nem értem miért ilyen lassú a folyamat , azthittem pikkpakk megy ez nem szerencsés ezen hetekig ülni szerintem...a gyermekem meg nem fog traumát átélni egy pálcikától valószínű utána 3 dörmimacit és egésznapos bugyurgatás lesz a jutalma úgyhogy nem kell aggódni érte köszi a pöttyei miatt jobban aggódom és , hogy ne tudjuk másnak átadni sajnos a mi rokonaink között temettünk egy 60 éves apukát( nem voltunk kontaktba távoli rokon, és nem tőle kaptuk el mielőtt ez is felmerül) a covid miatt ☹️
2020. dec. 1. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!