Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2018.augusztus óta járok...

2018.augusztus óta járok vérplazmát adni, azóta 63 alkalommal adtam. Ez soknak számít?

Figyelt kérdés

2020. dec. 2. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem igen.

45 alkalommal adhatsz vérplazmát 365 napon belül.

2020. dec. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen tudom...és én 63x adtam 2 év 4 hónap alatt
2020. dec. 2. 09:48
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Tulajdonképpen nincs semmilyen károsító hatása. Mégis az egyik barátomnál azt figyeltem meg hogy nagyon fáradékony az ilyen alkalmak után.
2020. dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én sok mindent kitapasztaltam magamon. Délelőtt sosem megyek. Délutánra iszok eleget, és eszem is rendesen. Ha végeztem otthon rögtön eszek. A harmadik alkalommal szédültem meg, akkor reggel mentem. Szerencsére azóta én jól érzem magam.
2020. dec. 2. 10:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm hogy leírtad.
2020. dec. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
79%

Tavaly januárban kezdtem, és túl vagyok a 90. alkalmon. Ragyogó az egészségem, minden leletem jó, pedig középkorú vagyok.

De tény, hogy minden ferezis után pár órával elfáradok,de másnap már kutya bajom :)

2020. dec. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Ki mondta azt, hogy nincs károsító hatása? ha azt vesszük, hogy a gyakori véradók nagy eséllyel lesznek idős korukban leukémiások, akkor talán a vérplazma adás sem lehet annyira egészséges dolog. A visszajuttatott vörös vérsejtek károsodnak, tehát a szervezet úgy érzékeli, hogy termelnie kell... Úgy gondolom, hogy nagyon veszélyes dolog ez és az egészség fontosabb. ( régebben összesen 52-szer adtam vérplazmát és 2-szer vért, tehát nem kívülállóként mondom mindezt).
2020. dec. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Van aki nem lesz tőle beteg, bár hosszútávon senki sem javasolja. Sajnos van olyan, aki beteg lesz emiatt, de hát a pénz nagy úr.
2020. dec. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Én nem a pénzért csináltam. Tűfóbiám volt és így küzdöttem le! Utána meg segíteni akartam másokon... Aztán, amikor megtudtam, hogy Tiborc és társain segítek csak, hogy a zsebüket tömjék és még az egészségemre is káros, akkor szépen befejeztem... (7-es voltam)
2020. dec. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!