Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 182 halottal és majdnem 7000...

182 halottal és majdnem 7000 új fertőzöttel a Kúrmány hogy gondolkodhat egyáltalán karácsonyi nyitáson enyhítésen? Inkább szigorításon kéne

Figyelt kérdés

182 koronavírusos beteg halt meg,


[link]



A rekordok naponta dőlnek. 150, 160, 170, ma 180 felett.


És ezekkel a számokkal még enyhítéseken gondolkodnak? Inkább szigorításon kéne!!


2020. dec. 3. 09:29
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
0%

Csak "jó lenne" az enyhítés.

Nekem álmodozásnak tunik ez inkább ,nem tervnek.

2020. dec. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
28%
Nem akarlak elkeseríteni de az emberek elég nagy részét baromira nem érdeki a járvány. Hiába a kotlátozasok sok fiatal most is összejár bulizni esténként napközben meg látogatják a nagyszülőket. Munkahelyeken hiába kénr maszk nem veszik fel az emberek. Ha mindenki fegyelmezett lenne nem itt tartanánk és nem kellettek volna a korlatozások sem. Azért van az egész mert sok embert csak az érdekel hogy az adott pillanatban jól érezze magát. Nekem vannak olyan ismerőseim akik covidost is lehívtak hazibuliba a karanzénja utolsí napján még tünetekkel. Senkit nem érdekelt. Ezek után mit vársz a kormánytól. Te ezen dühöngsz az emberek másik fele meg kinyitna mindent és az sem érdekli ha a saját nagyanyja meghal csak bulizni mehessen. Nehéz a két oldal között lavírozni. A karácsony meg sarkalatos pont a magyaroknál. Kb parasztlázadás lenne ha senki nem mehetne sehova. A szilveszterre is kíváncsi leszek. Mielőtt engem kezdenél el szidni. Én betartom a szabályokat és nem találkozom senkivel. Max utcán maszkban. De mások cselekedeteit nem én iranyítom. Ez a dühöngés meg felesleges. Nem mész vele semmire.
2020. dec. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
74%
22-es: Hagyjuk már ezt a senki nem veszi fel a maszkot városi legendát. Plázákban, bevásárlóközpontokban, tömegközlekedési eszközökön, de már az utcán is MINDENKIN látok maszkot, MINDENKIN.
2020. dec. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

"agyjuk már ezt a senki nem veszi fel a maszkot városi legendát. "


így van. mindenkin van. és szerintem kb a szódavíz kategória, akár le is vehetnénk mert semmit se ér

2020. dec. 3. 10:18
 25/47 anonim ***** válasza:
24%

@24 Hogy szerinted mi van, az nem érdekli a valóságot.

A maszk hatásossága sokszorosan bizonyított tudományos tény.

Tehát nincs miről beszélni. Viszont a kérdésedet rengetegen megválaszoltuk. Mit szeretnél még tudni?

2020. dec. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
49%

"A maszk hatásossága sokszorosan bizonyított tudományos tény."


Tök jó, hogy csak az élet nem igazolja, meg a számok:D

2020. dec. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
28%

@26 Dehogynem igazolja. Maszkhasználat nélkül a fertőzöttek száma sokkal magasabb lenne, mint az a hatásmechanizmusából és a különféle szituációk modellezéséből, kísérletekből kikövetkeztethetők. Tehát kérlek, húzz át az ezotériába.

Ahogy azt is tudjuk, hogy a megfelelő időben, kellően szigorú intézkedések milyen hatékonyak, lásd Kína, Japán, Új-Zéland és társai. Ha nem minden klappol, amikor bevezetik, és ahogyan bevezetik, akkor már csak az exponenciális terjedés mértékét tudják mérsékelni, lásd USA, számos európai ország.

2020. dec. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
31%

Igen, csak mióta kötelező a maszkhasználat, nem az hogy csökkenne, hanem növekszik is.


"Maszkhasználat nélkül a fertőzöttek száma sokkal magasabb lenne,"


Ja hogy Svédországban, kb ugyanannyi fertőzött van (ha megnézzük hogy ők mennyit tesztelnek) kötelező maszk nélkül is mint nálunk?


"milyen hatékonyak, lásd Kína," Igen, egész Kínában nincs annyi fertőzött a hivatalos adatok szerint mint Budapesten. Ez teljesen hihető.


Mindig megrémiszt, hogy milyen buta emberek vannak itt.

2020. dec. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 Morzsi007 ***** válasza:
12%
Hát, sok okos szerint, csak az használjon maszkot, aki betegnek érzi magát, mert egyébként káros hatása lehet egy egészséges szervezetre. Meg ugye a maszk arra kell, hogy ne fertőzz meg másokat, de a szem szabadon marad, ott ugyanúgy fennál a fertőzés veszélye.
2020. dec. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
32%
23aska. Nem is a boltban fertőzödnek meg az emberek. De sok munkahelyen nem veszik fel. Pl nálunk sem. 150fős irodaház. Hazibulikban rokonlátogatason sem veszik fel. A betegség ott terjed nem a drogeriában. Meg a bkv is túl zsúfolt. Ott már valóban nem ad védelmet a maszk ahol heringek módjára vannak az emberek. Egyebként azt azért vahjátok hogy nem kötelező elmenni karacsonyozni? Aki elmegy magára vessen. Ennyi. Van elég korlátozás nem tudom hova lehetne ezt még fokozni. Úljön mindenki otthon 0-24 órában és max a közeli boltba lehessen menni alapélelmiszerért? Éljen így aki akar. Mondom ezt úgy hogy én nem programozom szeptember óta. De azért nem lehet éveket otthon ülni egyedül. Valahol meg kell húzni a határt. Itt hőbörögni meg minek pláne hónapok óta ezt csinálod? Vigyázz magadra meg a szetetteidre és fogadd el hogy nem mondhatod meg mások mit csináljanak. A maszk meg igenis véd! Iszonyú ostoba aki ezt tagadja. Fedd fel tedd meh smit tudsz a többit meg engedd el.
2020. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!