Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gluténérzékenységnél nem...

Gluténérzékenységnél nem állandóak a tünetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma beszéltem gasztróssal, voltam már ezzel a nyáron intolerancia teszten. Ott glutén, meg minden egyéb gabona negatív lett, csak a tej és tojás volt pozitív. Ezekre diétázom, meg probiotikumot szedtem és valamelyest javult a helyzet, de nem tökéletes..

Na most én kb. minden nap eszem valamennyi glutént és mégis vannak napok, mikor normális a székletem. Kifejezett hasmenésem meg nincs/nem volt, hanem csak ilyen lazább/lágyabb és gázosodom. De egyből azt mondta a doki, hogy transzglutemináz. Természetesen elmegyek rá, de mi a véleményetek? Bőrtüneteim sincsenek.



2020. dec. 3. 10:27
 1/5 Tamás Zeffer válasza:

Kedves kérdező!


A gluténérzékenységnek rengeteg tünete lehet és lehet tünetmentes is. Bizonyítani anti-transzglutaminaz antitestek kimutatása szükséges, úgy, hogy a tesztelt egyén NEM folytat diétát és bélboholyból vett biopszia. Az említett intolerancia vizsgálat milyen teszt volt?

2020. dec. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves válasz adó!


Köszönöm, hogy választ adtál.

Anti-transzglutemináz kimutatására szolgáló vértesztre fogok menni a közeljövőben.

Kérdésedre válaszolva: IgG alapú intolerancia panelre mentem el, 46 panelből állt, amiket leggyakrabban fogyaszt az ember a hétköznapok során. Ez mindenféle gabonát tartalmazott, gyümölcsök, húsok, zöldségek, tej, tojás, élesztő.. A teszt előtt természetesen nem diétáztam!


A tüneteket csupán azért írtam, mert nem igazán tudom összefüggésbe hozni a gluténnel.. Tehát minden nap valamilyen mennyiségben beviszem a szervezetmbe, mégis van hogy a széklet teljesen jó. Már szerencsére az a ritkább, ha valami nem stimmel vele (laza szerkezetű). Valamint amit még észrevettem, hogy magas hatóanyagú probiotikum mintha segítene a dolgon.

2020. dec. 6. 14:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! A gluténérzékenységnek van egy fajtája, amit nem mutat ki a teszt, ez a nem cöliákiás gluténérzékenység. Gyakoribb is, mint a cöliákiás, de itt Magyarországon még nincs rá vizsgálat. Ez ugyanolyan tüneteket produkálhat, mint a másik: indokolatlan fogyás, lágy széklet és székrekedés váltakozása, nagy mennyiségű glutén fogyasztása után puffadás, hasi görcsök. Kis mennyiségű glutén fogyasztása ilyenkor lehet, hogy semmilyen panaszt nem okoz. Nekem is ilyen tüneteim vannak, a vérképemből is egyértelmű, hogy gluténérzékeny vagyok(B és D vitaminhiány, ami a nyár kellős közepén elég gyanús volt + vérképzési zavar).


Iktasd ki 2 hétre teljesen a glutént az étrendedből, utána egyél és figyeld meg, hogy okoz e panaszt.

2020. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jókat írtak előttem ,mint érintett mondom,hogy az IGg tesztnek az eredményével nem kell foglalkozni,nem alkalmas semmilyen érzékenység/allergia szűrésére,egy nagy pénzlehúzás az egész ,nem több .

Érzékenységen kívül egyéb bélbetegség is lehet,vizsgáltasd ki magad alaposan

2021. jan. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4


IgG tesztekről olvastam én is hideget meleget, dokim mondjuk nem mondott rá különösebben semmit és elfogadta a leletet, át is nézte mire jött ki pozitív. De ő egyből azt mondta nekem transzgluteminéz vérteszt kell. Még így is, hogy azon negatív lett a glutén.

De már eskü inkább azon vagyok derüljön ki az e.

A székletem majdnem minden nap rendben van, néha lágyabb kicsit de hát az mindenkinek és már picit én is túlkonplikálom szerintem. Ami egyedül zavaró az a fokozott bélgáz, nekem erre doki ismerősöm azt mondta hogy pedig valami allergia/érzékenység tünet ez. Mert ha bélgondok mint pl IBS ott vezető tünet a fájdalom, görcsölés, hasmenés és ezek nem azok.

2021. jan. 19. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!