Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gluténérzékenység vagy más...

Brta grgő kérdése:

Gluténérzékenység vagy más autoimmun betegség?

Figyelt kérdés
Jó napot! 24 éves férfi vagy. Nyáron kezdődtek a problémák. Állandóan föl voltam puffadva,gyengeség,állandó fáradság,migrénes fejfájás, étvágytalanság,ahogy fölálltam böfögés,gyomorégés, reggel sárgás,fehéres világos emésztetetlen kemény széklet. Reggelre erős gyomorfájással(köldök környékén) ébredtem és általában hidegek voltak a végtagjaim napközben fáztam állandóan.96kilóról lefogytam fél év alatt 85 kilóra. Komoly diétára fogtam magam és azt vettem észre hogy a gluténos élelmiszerek elhagyása után jelentősen jobban érzem magam. Végig mentem a szokásos vizsgálatokon belgyógyászat, vérvizsgálat, hasi uh, gyomortükrözés.Mindent rendben találtak csak Vasam volt kicsit a határérték alatt. Problémám a következő hogy 2-3 hétig úgy tűnik teljesen jól vagyok, jó az étvágyam kicsit visszatudtam szedni pár kilót, elkezdtem újra aktívan sportolni. De egyik napról a másikra visszatérnek ugyanezek a tünetek 3-4 napig. Utána rendeződnek a dolgok. Nem tudom mi lehet a probléma. Talán diéta hiba.(Bár a vizsgálatok alapján semmi erre utaló jel nem utalt arra hogy gluténérzékeny lennék.) De a vizsgálatok előtt már szigorú diétát tartottam. Gasztroentológusom azt mondta hosszú időre visszamenőleg kimutatható biopsziával a gluténérzékenyeknél a gyomor károsodása. Teljesen tanácstalan vagyok hogy hova tovább. Érdemes volna egy teljes körű ételallergia vizsgálatot készíteni? Vagy fölkeresni egy magánklinikát?

2019. febr. 4. 15:16
 1/7 anonim válasza:
100%

Én 10 éve vagyok Gluténérzékeny.

Nekem mindig ment a hasam,fájt a gyomrom, nem híztam, sápadt voltam, mindig fel volt puffadva a hasam, és állandóan éhes voltam. Nekem gyomortükrözést csináltak és vettek a bél bolyhokból mintát abból igazolódott a Gluténérzékenység. Azóta szigorú diétát kell tartanom évente kell járnom kontrollra panaszmentes vagyok. 22N

2019. febr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Többek között ezt írtad: "De a vizsgálatok előtt már szigorú diétát tartottam." Na, itt rontottad el. A jelek szerint gluténérzékeny lehetsz (én az vagyok). Diétáztál, tehát megtetted azt, nehogy kimutatható legyen úgy isten igazában a betegséged!!. Nagy hiba! Ez olyan hiba, mint ha magas vérnyomásod van, elmész panasszal orvoshoz, de előtte beszedsz vérnyomáscsökkentőt. Persze, hogy az orvosnál fals értéket mérnek neked!

Ne egyél semmit, ami búza-, árpa-, rozs- vagy zablisztből készül! Nem csak kenyeret ne, de kekszet, nápolyit, ostyát lángost stb., stb.-t se! Ezeken kívül van sok-sok E-összetevő az ételekben. Ezek is alattomosak lehetnek. Ezek listáját elküldhetem neked.

2019. febr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen nagy hibát követtem el ezzel. De a Doki egy szóval nem mondta hogy diétáznom kell. Biopsziával hosszú idő után is kilehet mutatni a károsodást ezt mondta ez tévesztett meg.
2019. febr. 4. 16:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A glutén elsorvasztja a vékonybél bolyhait, amiken keresztül (összességükben nagy a felületük)a tápanyag felszívódik a szervezetbe. Ha ezek visszafejlődnek, elsorvadnak, nincs ami a tápanyagot felszívja, tehát lesoványodik a beteg. Semmilyen kivizsgálás előtt (nem csak gluténvizsgálat előtt!) nem szabad befolyásolni az eddigi életmódot. Mivel Te diétáztál, a bélbolyhok kissé elkezdtek újranőni, átalakult az emésztőrendszered és nem adott a laborvizsgálat hű eredményt.
2019. febr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkèppen csinálok egy 2-3 hetes glutènos kúrát csak rá kell szánni magam mert utána egy hónapig használhatatlan leszek. Veszek egy gyors tesztet ha pozitív megyek is a vèrvètelre hogy hivatalos papírom legyen róla
2019. febr. 4. 19:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire vagy vele, akkor talán nem kell ilyen hosszan gluténos ételeket enned, hiszen azonnal negatívan hatnak a szervezetedre. Menj ismét a háziorvoshoz, beszéld meg vele az esetleges vérvételt vagy biopsziát. Ezek eredménye dönti el, hogy valóban gluténérzékeny vagy-e. Amint privátban már írtam Neked, a füstölt szalonna semmiféle glutént nem tartalmaz (hacsak nem búzalisztből készített kenyérrel, esetleg mustárral etted. Egyes mustárok tartalmaznak E-összetevőt, ami tartalmaz glutént!
2019. febr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Jóég szinte teljesen engem írtál le abban a részben, hogy egy időre jó, atrán pár napra néha megint nem és nálam is független attól szerintem hogy glutént ettem e vagy sem.. De engem is transzgluteminázra küldenek, pedig IgG teszten negatív lett, csak a tej pozitív és arra diétázom. Én is az utóbbi 2 évben picit fogytam, de mindig is vékony voltam..

Neked kiderült mi volt az ok? Remélem még elolvasod.

2020. dec. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!