Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki lazításokat szeretne...

Ha valaki lazításokat szeretne az ünnepekre, azzal miért kell ellenségesen bánni?

Figyelt kérdés

Nem egy gyik bejegyzést láttam, ahol nem egy ember szolt be a masiknak, aki a korlatozasok lazitasat szeretne az unnepekre. Gondolok itt az este 8 utáni kijarasi tilalomra, a kulfoldrol érkezok karantenmentessegere, stb. Rengeteg csaladot elszakitananak az ünnepekre, ha peldaul kulfoldi munka miatt karantenban kene tolteni a karacsonyt vagy ha este 8 utan nem lehetne kisebb csaladi osszejovetelt tartani.


En itt most nem az oriasi csaladi bulikrol beszelek, de en pl hónapok ota nem lattam a szuleimet, a szeretet unnepen meg veluk szeretnék lenni, es nem karantenban. Sok helyrol megkaptam a valaszt, hogy maradjak ott ahol vagyok. Kozben en is es a csaladom is atesett mar a covidon. Illetve betartjuk a szabalyokat.


De van egy reteg aki ezt nem erti meg, es alapbol a kulfoldon elo magyarokat ellensegkent kezeli. Szerintetek?



2020. dec. 7. 12:32
1 2
 11/20 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
68%

Arra vagyok kíváncsi, hogy aki most bólogat, meg mondja, hogy végig kell csinálni ezt az időszakot, az 2025-ben is ezt fogja mondani?


Remélem, soha többé nem láthatjátok a barátaitokat és a családotokat. Kétagysejtes birkák.

2020. dec. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Szerinted erdekli ezeket, hogy hany csalad megy tonkre, kerul az utcara? Csak attol felnek, hogy sulyosan beteg, akar vegstadiumu emberek halalhiret bejelentik, ami eddig is termesztes volt. Kozben arrol szo nem esik, hogy csaladok maradnak munka nelkul, sorban rugjak ki a dolgozókat. Nem egy ismerosom fel eve munkanelkuli.
2020. dec. 7. 18:33
 13/20 anonim ***** válasza:
72%

"Remélem, soha többé nem láthatjátok a barátaitokat és a családotokat."

Vannak, akik Magyarországon dolgoznak, pont azért, hogy - akár még egy ilyen világjárvány közepette is - egyfolytában láthassák a családjukat és barátaikat, mert többet ér nekik, hogy a közelükben élhetnek, mint amennyit az a plusz pénz érne, amennyivel többet kereshetnének külföldön.

2020. dec. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
51%

13: csak éppen a haldokló nagyanyádhoz nem tudsz bemenni, pedig lehet jót tenne neki - és a te lelkednek is -, ha elbúcsúzhatnátok.


Tudom-tudom, most az a fontos, hogy túléljük ezt a rettttttttttentő halálos (1%-ot eléri?) vírust... Ja, nagyanyádnak mindegy, mert úgysem él már holnap. Dirr.

2020. dec. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%
Még ha így is lenne: de legalább a többiekkel együtt lehetek. Aki viszont lelépett külföldre dolgozni...
2020. dec. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

3/15

''(kifizetitek szépen a PCR tesztet és már jöhettek is, bár nem tudom szükséges e ez egyáltalán ahhoz, hogy belépj az országba.)

Nem olyan egyszeru. 1-et elfogadnak kulfoldrol, de a 2-ikat otthon kell megcsinaltatni.Kervenyezni kell(3000 ft), hogy tesztet tudjal csinaltatni, de a kervenyben mar benne kell lennie a hely es idopontnak is. Tobb ismerosomnek is a karanten (10 nap) hamarabb letelt, mint ahogy az engedelyt megkapta volna. Termeszetesen csak a repulogeppel utazokkal csesznek ki. Kocsival barki johet-mehet karanten nelkul. En a 90 eves egyedul elo edesanyamhoz szeretnek menni, de a 2 hetbe nem fer bele a 10 nap karanten, meg az, hogy elore bevasaroljak par honapra.

2020. dec. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"a 2 hetbe nem fer bele a 10 nap karanten, meg az, hogy elore bevasaroljak par honapra"

Milyen két hétbe?

Nem két hétbe kellene, hogy beleférjen, hogy meglátogasd az édesanyádat, hanem az életedbe...

2020. dec. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
5 eve(miota apukam meghalt) 2 havonta jarok haza Hollandiabol anyukamhoz. Munka + 3 gyerek mellett (megha nagyok is) 2 hetnel tobbet nem tudok vallalni. Sajnos ebben az evben kevesebbet tudtam utazni.
2020. dec. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

13/18

Nem mindenki a penzert megy kulfoldre. En is kulfoldon elek, de a szomszedaim szerint tobbet latnak engem mint a sajat gyerekeiket, akik a masik utcaban laknak. (pedig 2000 km-re lakom M-tol)

2020. dec. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Nem mindenki a penzert megy kulfoldre."

Tudom. De legtöbben igen. Róluk beszéltem.

2020. dec. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!