Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért félnek ennyien a koronav...

Miért félnek ennyien a koronavírustól?

Figyelt kérdés

Aki ennyire retteg és még az ünnepek alatt is inkább otthon van az sima influenza szezonban miért nem teszi ugyan ezt?

Ennyire könnyen manipulálhatóak az emberek?


2020. dec. 12. 09:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
Bunkó. Gyere, vigasztald aszomszédot, akinek pár nap alatt meghalt a férje, 37 évesen. Vagy a 3 és 6 éves gyerekeit.
2020. dec. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos ennyire konnyen. Ha nem lenne media, virus se lenne.

Influenzaban evente tobben haltak meg, most az even az is eltunt. Sokaknak hiaba magyarazod. Akkor is virus, ja mert az orvos azt mondta. Es az ugy van.

2020. dec. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
17%

Idaig kijelentettek h a virus gyerekekre artalmatlan.

Maszkot se kotelezo viselniuk. Oviba is menjenek, sot kotelezo! Most akkor, ki vallal ertuk felelosseget, kiket lehet elovenni ilyen kijelentesert, ha gyerek hal meg vmiben (koronaban)?

2020. dec. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Voltam koronás ízeket szagokat nem éreztem... Párom láz és köhögés... 7 éves lányomon nem tapasztaltunk semmit.. 1hónapja volt... Apumat a héten engedték ki csak köhögött anyumnak semmi baja ő majd hétfőn jöhet ki.... Lehet hogy veszélyes olyan korosztályra vagy krónikus betegekre... Sőt biztos.. De nálunk hál istennek nem volt gond.. De jobb félni mint megilyedni.
2020. dec. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
12%
Azzal a férjjel szívesen cserélnék. Sajnos én nem haltam bele pedig nagyon szarul voltam.
2020. dec. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

#2, kérlek, kérlek, linkeld be a hiteles forrást, amely alapján azt állítod, hogy az influenza évente több halálozást okoz, mint a koronavírus.


Kérdező, Te kérlek, tedd fel Magadnak a kérdést. Influenzaszezonban hányszor hallottad, hogy élére van állítva az egészségügy? Valószínűleg egyszer se, most pedig nem kicsit. És ezt nem én állítom, hanem világszerte orvosok, akik maguk ott dolgoznak a kórházakban, Covidosakat ellátva (még csak ne is a politikusokra kell ebben hallgatni). Most mondjam azt, hogy hazudnak a miskolci és a nyíregyházi kórházban dolgozó ismerőseim?


Ne felejtsd, nem Neked kell lélegeztetned a betegeket, csöveket cserélni, gyógyszer adagolást követni, infúziót bekötni, mozgatni őket, tisztába tenni, katéterezni, folyamatosan átöltözni és fertőtleníteni és még mellette adminisztrálni - mindezt 12-14 órában. Ha szerinted ez egy influenza (amit egyébként békeidőben belgyógyászaton kezelnek, nem pedig infektológián), kérlek menj önkéntesnek egy Covid kórházba/osztályra. Illetve, beszélj Covid-osokkal vagy azok hozzátartozóival, és konstatálhatod majd, hogy az a trükk ebben a vírusban, hogy a tünetmentestől vagy enyhe tünetestől (lásd #4-es hozzászóló és családja) egészen a halálozásig terjed (nagynéném kozmetikusa, 54 évesen).


Statisztikai adatok támasztják alá, hogy sajnos elég jelentős többlethalálozáshoz vezet még úgy is, hogy korlátozások vannak. Gondolj bele, mi lenne, ha nem lennének korlátozások? Már hetek óta nem igaz, ami a szkeptikusok részéről hangoztatott vélemény volt, hogy kevesebben halnak meg, mint tavaly. Az a 46. hét már eléggé gázosan nézett ki és ez még meredeken megy felfele.


[link]

2020. dec. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
2%

influenzában sosem haltak meg ennyien, mint ebben az új betegségben...


Örülök,hogyna kérdező nincs beszarva a covidtól..de még nincs vége..még két hideg hónap, náthával, influenzával, coviddal..


Nehogy meglepetés érjen.

2020. dec. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Azért érdekes, hogy ez a szuper veszélyes vírus nyáron semennyire nem volt az és senki nem is picsogott miatta... Na meg ugye egészen novemberig az utcán sétálva se fertőzött. Na meg ugye ha 9en vagyunk egy helyiségbe akkor se, ha 11-en, akkor meg igen.

Azért gondoljatok már ebbe bele.

#6, évek óta az hallom kórházi ismerősöktől, hogy élére van állítva...

2020. dec. 12. 10:56
 9/20 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező, a #6-os vagyok.


Szerinted miért nem foglalkoztunk vele nyáron? Mert volt tavasszal egy elég szigorúan betartott lockdown, emiatt jelentősen lecsökkent a fertőzöttek száma, ez ilyen egyszerű. Kevés fertőzöttnél jött az újranyitás májusban, ez nagy biztonságérzethez vezetett, tényleg idézőjelesen nyaralni ment a vírus. Nem csoda, hogy kevesen "picsogtak" miatta, én se tettem a nyáron, bár az nem tetszett, hogy a homokba dugjuk a fejünket.


Másrészt, az emberek sokkal több időt töltöttek a szabadban, így az aeroszolos terjedés lehetősége lecsökkent.


Kicsit úgy érzem, hogy a matematika alapszabályainak akarsz nekimenni. Minél többen tartózkodnak egy helységben, annál nagyobb a valószínűsége annak, hogy valaki ott koronás lesz és megfertőzi a többi embert. Ha kevés a fertőzött - ahogy a nyár elején -, értelemszerűen sokkal kevesebb az esélye, hogy utat találjon magának, ezért nem voltak időszerűek akkor, ott a szigorú szabályok. Viszont, az, hogy a maszkot eldobva, Horvátországba menve, a Balatonon pedig hering módjára nyaralni kezdtek az emberek + futballmérkőzéseket a végtelenségig engedtük nézőkkel, ezután egyértelmű volt, hogy előbb-utóbb nagyobb számban megjelennek a fertőzöttek.


A kórházak terén rosszul fogalmaztam, elismerem. Mindig is élére volt állítva az elmúlt években, de nemcsak influenzaszezonban, hanem általában. De mégis gondoljunk bele: most még erre a korona is rájött (és nem kis gondot okozva) és ahogy felül írtam, az influenzásokkal szemben a koronásokat nem lehet általános belgyógyászatra befektetni. Plusz, minél többen esnek ki az orvosok/ápolók közül, annál kevesebben tudják ellátni azt, akinek szüksége van rá.


Két dolgot válasszunk szét: azt, hogy miképp reagál erre a magyar kormány és hogy a vírus mennyire ártalmas. Valóban, a magyar kormánynak totálisan következetlenek és ostobák az intézkedései és a kommunikációja, de ez sajnos a vírust nem teszi ártalmatlanabbá.


Te mit tennél, ha döntéshozó lennél? Ezt őszintén és teljesen jóindulattal kérdezem Tőled.

2020. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Most igy hogy mindenkin maszk van, masfelszer annyian halnak meg, mint ha nem lenne virus. Olyan tudo gyulladast okoz, amit az influenza nem.

Ez egy pandemia. Olvass utana mit jelent es hogyan mukodik. Ez nem olyan hogy azt mondjuk hogy hu ez csak egy lajtos influenza. Ha nem hordanank maszkot lehet hogy naponta meghalna 500 ember. Az idosekre veszelyes. Egy honap alatt meghalna tobb tizezer ember, csak a virus szovodmenyei miatt????!!! Azert ezt nem szeretne senki...

2020. dec. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!