Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért félnek ennyien a koronav...

Miért félnek ennyien a koronavírustól?

Figyelt kérdés

Aki ennyire retteg és még az ünnepek alatt is inkább otthon van az sima influenza szezonban miért nem teszi ugyan ezt?

Ennyire könnyen manipulálhatóak az emberek?


2020. dec. 12. 09:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#9, az, hogy én mit tennék teljesen lényegtelen mert nem én vagyok a döntéshozó. Egyébként még mindig úgy látom, hogy szeptemberben ha nem indul be a pánikkeltés senki le sem szarná most és nem lenne se gazdasági káosz se pánik. Tavasszal fele ennyire nem szigorítottak mégse volt fertőzött... Itt azt hazudnak a számokkal amit akarnak és az emberek elhiszik.

Azt meg főként nem értem, hogy sokan sírnak, hogy jajj nem megyek ünnepekkor haza mert így félek úgy félek. Oké, de nyaralni volt? Igen. Focimeccs? Persze. Az emberek 99% azért ilyen mert megijedt attól amit a média belebeszélt.

2020. dec. 12. 11:46
 12/20 A kérdező kommentje:

#10, érdekes, tavasszal meg azt hangoztatták, hogy a maszk nem véd meg, de hordja akit megnyugtat. De gondolom gondolt egyet a vírus és most mégis véd. Szeptemberben meg még elég volt egy sál is helyette...

Másrészt, azt, hogy naponta hányan halnak meg, erősen függ attól amit az érdek kíván szerintem.

2020. dec. 12. 11:53
 13/20 anonim ***** válasza:
46%
Ez csak osszeeskuves elmelet szerintem. Ide figyelj, anyam tudoket diagnosztizal pesten, latjuk milyen sulyos gyulladast okoz egyreszt, csak hogy elhidd hogy veszelyes. Ez nem a politikusok bulija, attol mert aztmondjak hogy mindig hazudnak nem minden kamu ami a teveben van. Masreszt majdnem mindegy mit mondanak, jobb megoldas nincs mint a maszk, ez atmeneti idoszak, ha azt mondtak nem ved az nem teljesen igaz, de ez akkor talan nem is volt lenyeges. Az ovosi maszk annyiban segit hogy nem fujod masokra 100szazalekban csak mondjuk 50%ban. Az ffp pedig majdnem teljesen kiszui asszem, meg talan az se tokeletes. Most kepzeld el. Van valakinek egy idos csaladtagja. Most otven szazalek legyen hogy ha ramegy a virus es meghal. Te kockaztatnal? Hany eves vagy amugy? :D
2020. dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, szerinted ez az adat is hazudik?

[link]


Nézd meg azt a zöld csíkot és az előző 5 év átlagát. Na, többek között ezért vannak betojva sokan ettől és attól, hogy már a rokoni, ismerősi körökben is okoz halálozást és messze nemcsak a nagyon legyengült, beteg idős emberek esetében. Egyetértek, hazudnak a számok, csak sajnos nem felfele, hanem egyenesen lefele.


És megismételném: a nyáron volt pár fertőzött, ill. legfeljebb pár tucat ember a kórházban koronával, most 8-10 ezer folyamatosan egyidejűleg. A nyáron kevés fertőzött volt, most nagyon sok. Egyszerűen más a helyzet, mint a nyáron, így az emberek viselkedése és hozzállása is más.


Én azért mégis megkérdezném, hogy Neked mely opció lenne szimpatikus, ha döntéshozó lennél:


1) Teljesen elengedni a dolgot, minden szempontból. Szerintem ezzel pár héten belül totálisan összeomlana az egészségügy és még a munkahelyeken/iskolákban is feltűnően sokan lennének egyszerre betegek és nagyon sokan meghalnának - tehát végső soron a gazdaság is megérezné.


2) A lakosság nagyfokú együttműködésével, de elengedve. Egyfajta svéd/Nordic modell. De a svédeknél most először nagyon komoly korlátozásokat kellett bevezetni, mert túl sok lett a fertőzött egyszerre és az eü nem bírja már a terhelést. Tetszene ez nekem, de nem bíznék sajnos az emberek együttműködésében.


3) Jelentősebb korlátozás nélkül, de a szabályokat maximálisan betartva (maszkhordás mindenhol kőkeményen, távolságtartás, tömegrendezvények tiltása). Ez az, ami nem működött sok Európai országban az ősz első felében, mert gyenge a kontaktkutatás és az emberek szabálykövetése sem kielégítő, nálunk meg különösen. Elfogadnám ezt, de megint azzal, hogy az emberek együttműködésében nem bízom.


4) Sok korlátozással, ami most is van. Ezzel valóban, megöljük a gazdaságot és pánikot okoz. Nem szeretem ezt a legkevésbé se, de pont az emberek együttműködésének hiánya miatt jutottunk ehhez a 4. opcióhoz.


Ennél több opció lényegében nincs. Néhány szigetország + ázsiai tudta megoldani, hogy az első pillanattól kezdve távol tartotta a vírust szigorú beutazási tilalommal, vagy nagyon kiterjedt kontaktkutatással. Ezt európai országok képtelenek megoldani, talán Izland képes lenne rá, Finnország is valamennyire megoldotta.


A fenti opciók azt feltételezik, hogy nincs gyógymód és hatékony+biztonságos vakcina, a 2-4. leginkább arra alapoznak, hogy lesz idővel vagy előbb-utóbb elérjük egy egyfajta közösségi immunitást, de ez még nem tisztázott.


Pánikot valóban nem kellene kelteni, ebben a média nagyon hibás. És a nem következetes kommunikáció és az intézkedések sokakat kételkedésre sarkallják. Ezzel még semmi gond sincs, azzal sem értek egyet pl., hogy a Gődényt letartóztatták (őt a kamupártos ügyei miatt kellett volna, nem emiatt). Ugyanakkor a szabályok be nem tartására való buzdítás (és sajnos van ilyen, bőven) és a mások egészségére való fittyet hányás, ezek viszont nagyon is kifogásolhatóak.

2020. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

#13, 50% bármikor megmondok dolgokat :) Amúgy 26, de miért is fontos ez?

#14, teljesen elengedni. Kisebb gazdasági károk. Meghal pl 10 000 ember de még mindig kisebb kár mintha 100 000 hal éhen mert nem lesz hol dolgoznia. Egyébként senki nem buzdítok arra, hogy ne tartsa be a szabályokat. Mindenkinek magánügye. Ha valakinek jó hogy 0-24ben maszkot hord tegye. Viszont szerintem nem kéne ezt kötelezôvé tenni.

2020. dec. 12. 13:03
 16/20 anonim ***** válasza:
37%
Csak kivancsi voltam. :)
2020. dec. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#17, miért van az, hogy a vírus mániások mindig csak személyeskedni tudnak? Tisztelet persze a ritka kivételnek.

Egyébkén szerencsére a környezetemben senki nem fèl ettől a vírustól ès többeket teszteltek is negatív eredménnyel. De ismerek olyat aki maszk, fertőtlenítés és nagyrészt otthon maradás mellett

Is elkapta. Egyébként gondolkozni meg nem bűn.

2020. dec. 13. 07:33
 18/20 anonim ***** válasza:
2020. dec. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
2020. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Többek között ezért..keress rá itt gyakorin és látni fogod az emberek kérdéseit. Aztán ezek után levonhatod a következtetésed, hogy szerinted jogos e az emberek félelme..:)
2020. dec. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!