Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ismétlődő hasnyálmirigy...

Ismétlődő hasnyálmirigy gyulladás voltaképp mindenképp halálos lesz a végén?

Figyelt kérdés
Ha valakinek újra és újra kiújuló hasnyálmirigy gyulladása van, amelyet gyógyszerrel kezelnek, de a rohamok egyre erősebbek és egyre nehezebben csengenek le-akkor ez előbb utóbb halálos lesz? Majd lesz egy roham, amit nem csendesít le a gyógyszer se, és akkor itt a vége?
2020. dec. 13. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A hasnyálmirigy gyulladása, főleg ha akut, akkor bizony könnyen halálos kimenetelű lesz. A visszatérő már valószínűleg inkább krónikus forma, de ez se jelent semmi jót.

Ha 100%-ra nem is jelent halált, de mindig benne van a pakliban, hogy a gyulladás úgy elszabadul, hogy tályogok alakulnak ki és többszervi elégtelenség lép fel. Innentől pedig nem lesz visszaút.

2020. dec. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem két egymást követő évben is volt hasnyálmirigy-gyulladásom. A másodiknál azt mondták a dokik, hogy többszöri kialakulás esetén benne van a pakliban, hogy daganat is kialakuljon a szervezetben. Szóval van rá esély, hogy bele lehet halni. Azóta nem volt (5 éve), de nagyon könnyen ki tud újra alakulni, ha az ember nem figyel oda arra, hogy mit eszik/iszik. Nekem pia miatt alakult ki mindkétszer (meg a hajlam is megvan, mert édesanyámnak is volt régebben), ezért a második óta gyakorlatilag absztinens vagyok. Lehet, hogy ha mégegyszer kialakulna, már nem úsznám meg olyan könnyen.
2020. dec. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!