Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez epe betegségre utalhat...

Ez epe betegségre utalhat vagy hasnyálmirigy esetleg máj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már évek óta vannak panaszaim. Főként jobb bordaív alatti fájdalom, néha puffadás, hányinger. Hányás sose fordult elő csak kellementlen görcsös , alkalmanként tompább nyomó fájdalom, ami a hátba is kisugárzik. Néha pedig úgy beszúr, hogy egy pillanatra nem kapok levegőt vagy köhögnöm kell egyett. Voltam házi orvosnál a panaszaimmal többször is, savlekötőt kell szedjek. Visszatérő fájdalom van amikkor 1 napig tart utána hónapokig semmi. Van amikkor több napig is tart kb: 1 hétig mint most is. 20 éves lány vagyok.

2020. nov. 30. 12:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt senkitől se akarj diagnózist. Nővérként én se mondanék, mert nincs rá kompetenciám. A legjobb megoldás, ha a panaszaiddal új kivizsgálást kérsz.
2020. nov. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Jobb oldali fájdalom inkább epe probléma, vagy emésztési zavar. Ki kell vizsgálni, kell ultrahang, labor stb. Lehet reflux is.
2020. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
Szerintem egy nagylaboros vérvételből több kiderülne, mint hogy mi itt látatlanban fejtegessünk. Nekem ez epe-gyanús kicsit, de ha a vérvétel nem mutat semmit akkor esetleg egy ultrahang, amit 2-es is mondott.
2020. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Vérvételem volt nemrég kb 1 hónapja az negatív. Epe probléma lehet hányás nélkül? Hányingerem is alkalmanként van.
2020. dec. 1. 10:26
 5/26 anonim ***** válasza:
Lehet epe is persze, nem minden "epés" hány. Nekem is ugyanezek a tünetek vannak, hányingerem is van. Nekem epekövem van, a covid miatt most nem mütenek, halasztva van.
2020. dec. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Oh kedves utolsó és neked mi segít? Mit szedsz rá? Nekem napok óta fáj, és eddig nem használt semmi. A hátam a legrosszabb úgy belesugárzik.
2020. dec. 1. 15:09
 7/26 anonim ***** válasza:
Es, elviselhetetlen ez a fajdalom? Nekem. Is ilyesmim van, havonta elojon a jobb oldalon de nekem nem. A bordaivem alatt hanem majdnem. A. Bordaimon erzem es a jobb lapockam szokott meg fajni.. De ez nem. Is fajdalom hanem. Tomoa valami es elmulik.. Neha belebok, multkor beleszurt de elmult.. En is epere gyanakszom. De remelem nem.. Hetfon megyek ultrahangra
2020. dec. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Igen nállam is ugyan így volt eddig, amíg 4 nappal ezelőtt el nem kezdett fájni még erősebben. Elviselhetetlen mosmár sajnos. Ma megyek dokihoz és ha újonan nem csinál semmit magán dokinál megcsináltatom az ultrahangot.
2020. dec. 2. 05:59
 9/26 anonim ***** válasza:
Na mi volt a dokinal??? Fuu en nagyon felek de nekem az egesz hatam olyan mintha izomlazam lenne:/ brutalis.. De remelem nrm epe es maj en rettegek hogy azzal van a baj..
2020. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Hát a hazi orvos egy...azt mondta szedjek fajfalom csillapítót, de ha nem segít...Sztem felkeresek egy magán orvost ha nem múlik el. Es nekem is fáj a hátam, meg a jobb bordaívem, remélem en is hogy nem máj, vgy hasnyálmirigy. Ezektől en is rettegek.
2020. dec. 2. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!