Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kb 1,5hete jelentkeztek nálam...

Kb 1,5hete jelentkeztek nálam ezek a tünetek: Nehézlégzés,krákogás+egy köpet is jön fel de erőlködni kell.Enyhe érdes légzésem van.Éjszaka szörnyű most is jelen van.Háziorvos Montelukastot írt fel.Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés
Nehézlégzés
2020. dec. 17. 01:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve ez mellett olyan érzés van a tudomben mintha beteg lenne...Lázam nincs,voltam teszten negatív lett.Köhögésre jobban vagyok.De nem tudok aludni tőle..hiába a hörgőtágító.Ilyen helyzetben nem tudom hogy a háziorvos brutál e valahová.Pánikolós is vagyok kicsit
2020. dec. 17. 01:37
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet egy Covid-mutáns.


Én minden valószínűség szerint áteshettem egy enyhe változatán.

Száraz köhögés, hőemelkedés és 38 fokos láz váltotta egymást

3 napig.

Szedtem a lázcsillapítót, a köhögésre köptetőt.

Kb 2-3 napig nem volt komolyabb köhögés, de aztán

jött a görcsös, slejmes, néha fullasztóan erőltett

köhögés. Ittam rá a György - teákat.

Végül egy ismerősömnek ajánlotta az orvosa a

Bio-Zink tablettákat.

Nekem is hozott. 3 nap múlva éreztem a hatását, egy hét szedés

után mintha elvágták volna.


Viszont nagyon fáradékony vagyok. Megfordult az éjszaka és a nappal.

Éjjel 2-5 között nem tudok aludni, aztán "elájulok" és egész

délelőtt alszom. Utána is nagyon fáradtnak érzem magam.

Október utolsó hetében kezdődött az egész, az utóhangja még mindig tart.



Elmúlt. Maradt az általad leírt köhögé

2020. dec. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Ha dohányzol,azonnal le kell tenned a cigit! Lehetseges, hogy asztmád van? Az asztma hátterèben egy hörgö nyálkahártya túlèrzèkenysèg áll, amely bizonyos kûlsô-belsô ingerekre a hörgök összehúzódásával reagál. Ezek az okok lehetnek ètel vagy levegôben lèvô allergènek, poratka, szôr, pollen, stb.lehet fizikai terhelès, mely nem azonnal okoz rohamot, hanem pèldául több óra múlva jelentkezik. De lehet hörghurut is! A heveny hörghurut legtöbbször a közönseges nátha rèszekènt az orr es a garat gyulladásával egyûtt kezdödik, mely innen lefelè haladva továbbterjed a gègère, a lègcsôre ès a hörgökre. A hörghurut kezdetèt általában szegcsont mögötti fájdalom, köhögès jelzi, mely kezdetben száraz, de késôbb kis mennyisègû viszkózis köpet jelentkezik. Kezelése: 3-4 liter folyadèk fogyasztása. Aszpirin javithatja a közèrzeted.Mielôbbi jóbbúlást kivánok!
2020. dec. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem dohányzom és nem is dohányzoztam 22 éves vagyok túlsúlyos is meg emelett vannak betegségeim mint a pánikbetegség,pajzsmirigy alulműködés.Akkor nagyon jó amikor kint vagyok a szabad levegőn a hideg levegőn.Haziorvos tud vele mit kezdeni vagy hova kéne mennem szerintetek?Bizonytalan vagyok mert most Koronavírus idején nem akarok útban lenni a kórháznak vagy ilyenek..volt már hogy pánikrohammal vitt be a mentő(tulreagaltam) és akkor elmondtak engem minden hülyének.Viszont ha surgossegire megyek ott nem tudom mennyire fogadnak max ha már alig kapok levegőt.Amit érzek jelenleg hogy mintha beteg lenne belül a tüdőm.Salvus vizet iszok, Montelukastot szedem illetve ez mellett Ambroxolt javasolt a doki.Mennyire súlyos lehet ez?

Vérnyomásom az 120 azzal nincs baj.Láz de még hőemelkedés sincs és nem is volt.Egyedul.a nehézlégzés van jelen.

2020. dec. 17. 15:28
 5/8 A kérdező kommentje:

Elnézést a helyesírási hibákért,picit zaklatott vagyok mert így Karácsony előtt parázok mi lehet ez és nem tudom mit lenne érdemes tenni várjak e ezzel jobb lesz...vagy megint hívjam fel a háziorvosom.

Hétfőn hívtam fel.Hetfon este a Montelukastot kiváltottuk Keddre már olyan jól voltam kaptam levegőt.Szerdára megint vissza és ma csütörtök van ugyanúgy szar...

2020. dec. 17. 15:31
 6/8 A kérdező kommentje:
És elnézést kérek ha esetleg túl gondolom a dolgokat mivel pánikbeteg is vagyok az is rátesz.Viszont aggódok hogy kéne e orvos?Illetve ha elküld a házi orvos akkor hogyan tovább hova?Mert ha meghallják hogy pánikbeteg vagyok arra is foghatják.Sípolo hang az van picit kilégzéskor illetve a kilegzes nehezebb.
2020. dec. 17. 16:15
 7/8 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki valami tipp?
2020. dec. 25. 16:56
 8/8 anonim válasza:

Ajánlom kevesebbet foglalkozz magaddal.

Abszolút egészséges ember nincs,márt csak azért sem mert nem tudjuk mihez igazítsuk a mércét!

nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!