Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A szédülés lépcsőzés vagy...

A szédülés lépcsőzés vagy hajolgatás után mire utalhat?

Figyelt kérdés
25 éves fiú, 176 cm 74 kg. Kb két hónapja ha hajolgatnom kell, vagy lépcsőzni, mindig szédülök utána, akár órákon át. Valaki valami tipp? Nem dohányzom, nem fogyasztok alkoholt, más tünetek nincs

2020. dec. 18. 06:37
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Vérnyomás probléma valoszinuleg. Kezdd el méregetni 1 hétig napi 3 alkalommal és mutasd meg a háziorvosnak. Esetleg kérdezz rá, egy 24 órás vérnyomás mérés lehetőségére.
2020. dec. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fel vagy le megy ilyen esetben a vérnyomás? Melyik lehetem így rosszul?
2020. dec. 18. 07:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Le.
2020. dec. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet belső- vagy középfül probléma is.
2020. dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Normál súly: férfiaknál ez 176 cm és 83 kg.Azt is vizsgálták, hogy a munkától függően ki mennyit sportol. A kevés mozgással járó foglalkozást. Naponta eszik friss gyümölcsöt, zöldséget.Ha fáradtságot, szédülést, rossz közérzetet, fejfájást tapasztal, lehet, hogy a vérnyomás ingadozását kell keresni a tünetei mögött, bár ez gyakran tünetmentesen van jelen. Dr. Sztancsik Ilona, Az optimális vényomás 120/80 vagy alacsonyabb érték. Ezen kívül több sáv és több elnevezés létezik, de az közös bennük, hogy mindkét paraméter (szisztolés, diasztolés) esetén, ha az egyik érték magasabb, akkor azt értékeljük.


Ha az otthoni vérnyomásmérővel mért vérnyomás érték rendszeresen 135/85 Hgmm vagy a fölötti, mindenképpen szakorvosi vizsgálat szükséges, hiszen az otthoni vérnyomásmérők sokkal pontatlanabbak az orvosi higanyos vérnyomásmérőknél. Fontos tudni, hogy a vérnyomásértékek emelkedésével arányosan nőnek a kardiológiai megbetegedések kockázatai is, mint a stroke, szívinfarktus, alvási apnoe A magas vérnyomás betegséget a kialakulás oka szerint két nagy csoportba oszthatjuk.


Elsõdleges vagy primer hipertónia esetében a magas vérnyomás kialakulása mögött nincsen kézzel fogható szervi elváltozás, az nem egy másik betegség, beavatkozás eredményeként jön létre. Több tényező felel ennek a kialakulásáért (öröklött hajlam, környezeti tényezők). Esszenciális hipertónia, amikor a vérnyomás emelkedés okaként nem lelhető fel más kórkép, ilyen a magas vérnyomásos betegségek 4/5-e.

Másodlagos vagy secunder hipertónia esetében a magas vérnyomásos állapot mögött kimutathatóan szervi, beavatkozási ok áll. Ilyen lehet például a vesertéria szűkület, phaeochromocytoma, steroidkezelés talaján kialakuló magasvérnyomás.


Másodlagos magas vényomás esetén az alapbetegséget kell gyógyítani, ami legtöbbször magával hozza a vérnyomás normalizálódását is. Továbbiakban a primer, elsõdleges hipertóniáról beszélünk.


Előfordul úgynevezett izolált magas vérnyomás is, ami elsősorban az idősebb embereket érinti, de a jelenség már fiatalabb korban is megjelenhet, és ugyanúgy kezelést igénylő szív-érrendszeri betegség. Ekkor ha az első érték magas csak, szisztolés izolált magas vérnyomásról, ha a második érték magas, diasztolés izolált magas vérnyomásról beszélünk.Az alacsony vérnyomás tünetei


A szükséges vért a test minden egyes részéhez keringésünk juttatja el, melynek fenntartásához szükség van a vérnyomásra. A vérnyomás alatt általánosságban a nagy artériákban mérhető nyomást értjük, bár a vérnyomás érték két számot takar. A szívünk a vért összehúzódások és elernyedések váltakozásával pumpálja. A vérnyomás két számértéke a szisztolés (összehúzódás) és a diasztolés (elernyedés) nyomás higanymilliméterben – 130/80 Hgmm. A 40 éven felüli korosztálynál a szisztolés vérnyomás értéke a fokozottan figyelendő, mert ez az érték pontosabban és biztosabban jelzi a szívinfarktus és a szélütés (stroke) esetleges kockázatát.


A rendkívül alacsony vérnyomás esetén olyan kellemetlen tünetek léphetnek fel, mint az émelygés, szédülés, ájulás. Az esetek zömében ezek kezelést nem igényelnek, de ha a panaszok tartósan fennállnak, ki kell vizsgálni, milyen kiváltó tényezők állnak a háttérben.

2020. dec. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. dec. 20. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!