Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2,5hete köhögök és nehezlegzes...

2,5hete köhögök és nehezlegzesem van nem dohányzok és egyre rosszabb az állapotom.Mit kéne tegyek?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 18:00
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Annyit hozzá teszek hogy covid teszt volt negatív lett.Szedek Montelukastot háziorvos írta fel.Kértem időpontot magánorvoshoz de csak január 5.én fogad...addig mit tegyek?Már nagyon hosszú feje áll fenn félek valami komoly károsodást teszek a tüdőmben és nem tudom mi.lehet ez..találhatok hogy allergia...asztma..vagy nem tudom.

A belegzes és a kilegzes is nehézkes.Faradt vagyok már egy ideje álmos egész nap.Panikbetegsegem is van,aki rátesz sok lapattal,ugyanakkor túlsúlyos vagyok pajzsmirigy alulműködés is van még nőgyógyászati gond pcos, magasvérnyomás.Mindegyiket kezelem gyógyszerrel.Felek kórházba menni mert korona virus van és ha elküldenek...vagy nemtudom..Úgy alszok el napok óta hogy ablak nyitva van egy órát.Elnezest előre is hogy pánikolga fogalmaztam de most már szenvedek vele..és ilyenek vannak a fejemben hogy egyszer megfulladok és hiába kerülök dokihoz késő mert a tüdőt annyira károsodott.

2020. dec. 27. 18:04
 2/28 anonim ***** válasza:
nem a korona egyik tünete a légszomj?
2020. dec. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

COVID19 tesztet kellene kérni! 112 a mentők hívószáma! NAGYON SÜRGŐS!!!


Nem értem, hogyan tudtad idáig is eltűrni az egyre rosszabbodó tüneteidet...csak nekem furcsa ilyet olvasni?!

2020. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Az első sort sem olvastátok el? Akkor minek szóltok hozzá? Negatív a covidja.
2020. dec. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Ja, így már más a helyzet! (Most olvastam, amit kiírtál...) Már elküldtem az előző válaszomat. 3-as válaszoló vagyok.


De TÉNYLEG NEGATÍV lett a koronavírus teszt?! Nem álnegatív?! Akkor is nagyon COVID gyanúsak ezek a tünetek.


Megismételni pedig gondolom nem fogják állami alapon. Sajnos most nincs egyelőre semmilyen ötletem, de nincs kizárva, hogy másvalaki nem fog tudni segíteni.


Várjuk a segítőkész, együtt gondolkodó fórumozókat!

2020. dec. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Melyik covid teszt negativ? PCR vagy gyorsteszt? (gyorsteszt tevedhet).

A haziorvosod mit mondott a panaszaidra?

2020. dec. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Semmi baj én sem tudok néha fogalmazni meg most panikolok picit.Negativ lett a PCR teszt

Kaptam zitrocint covid teszt elott..3 szemes.Azutan jött egy a brutális nehézlégzés..előtte is volt de nem ennyire..jön fel köpet is.Mostmar napszaktól fuggetlen.22 éves vagyok.A házi orvosom sajnos nem a legjobb.A magándoki még messzebb van.Amit érzek tünet hogy fáj amikor levegőt veszek egy 10/6os.Elviselheto de nem jó..Egyszerűen megőrülök már..Meg egyszer elnézést kérek akár a helyesírási hibákért..a hisztiért..ha úgy vettétek.El vagyok keseredve és azért írtam ide.

2020. dec. 27. 18:16
 8/28 anonim ***** válasza:

3-as, nem olyan "egyszerű" dolog ám ez, mint ahogy elgondolod...

Amúgy meg írta a kérdező, hogy a Covid tesztje negatív lett.

De már olyan sok fertőzött van, hogy még ha a körzeti kér is tesztet ismét, akkor is csak sok nap múlva tudnak kimenni tesztelni.



Iszonyú erős mellkasfájdalom, 38,3 C fokos hőmérséklet, ügyeletet hívtam vasárnap, mondta, hogy majd hétfőn hívjam a körzetit, nem kell azonnal mindjárt koronavírusra gondolni.

Hétfőn este hívtam a körzetit - ez még a nyáron volt, amikor ki lett adva, hogy ne nagyon teszteljenek koronavírusra - kérdezi a körzeti, voltam külföldön? Nem? Akkor nem koronavírus és írt fel valami ismeretlen antibiotikumot.


Nem ragozom, lényeg a lényegben: telefonos "távgyógyítással" 12 napig otthon feküdtem, ébren is alig bírtam lenni eleinte, majd a 13-ik napon elvánszorogtam a tüdődokimhoz, aki meglátta a röntgenképemet és közölte: azonnal mentő, kórház - ott megállapították: súlyos kétoldali tüdőgyulladás, tüdőembólia.


Kérdező, nálad még az is kérdés, hogy ebből mennyi a "pánikolás" - bocsi - és mennyi a szervi probléma. Én azért ammondó vagyok, hogy talán hívd ki a mentőket, nézzenek Rád - a tüdőgyulladást talán fel tudják ismerni vagy ha nem, akkor bevisznek vmelyik kórházba, ha szükséges.

2020. dec. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
A családtagjaim is negatívak tesztelték őket is.Apukámat munka miatt.Anyumat is mert neki is volt nehéz légzés.Baratom is tesztelve lett mert nekik muszáj.Gondolom ha pozitív lenne nekik is lenne...Mindegyikőjükkel erintkezem.Raadasul tünetmentes nem is lehetne mert anyum immunbeteg..rajta igazán lehetne..Vagy nem tudom komolyan.Ez egy olyan helyzet hogy ha kérnék meg egy tesztet lehet nem csinálják meg mert hogy negatív lett ... elküldenek a fenébe..hogy ennyi...de közben meg rosszabbodnak a tüneteim.Komolyan a surgossegire kellene már mennie az embernek?Ott foglalkoznak velem? Kérdezik mik a bajaim meghallják a pánikot egyből leírnak.Pedig esküszöm hogy nem a pánik okozza.AZ IS de amikor a semmiből jön...meg köhögés..kint ha levegőre megyek jobb.De akkor is..
2020. dec. 27. 18:22
 10/28 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, lemaradt: a 13-ik napon, mikor bevittek a kórházba, csináltak egy darab PCR tesztet, ami negatív lett.

CSAKHOGY! Most olvasom, amit már akkor is gyanítottam, mivel ismerősöktől is hallottam róla: nagyon nem mindegy, mikor csinálják a tesztet.


" Szlávik János kiemelte, hogy


a tesztek 5-6 napig mutatnak pozitív eredményt, a tünetek megjelenése előtt több nappal még nem, ezért egy negatív teszt nem zárja ki azt, hogy valaki másnap már pozitív tesztet produkáljon."


[link]

2020. dec. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!